
Valerij Kolotilo (foto: Uradni facebook profil kluba)
Predsednik Celja Valerij Kolotilo je razkril klubske načrte glede dveh ključnih igralcev, katerima se pogodbi iztečeta ob koncu letošnje sezone.
Celje je osvojilo naslov državnega prvaka in se v mislih že prestavilo v naslednji velik izziv, ki bi bil krona uspešnega projekta – ligi prvakov. Celjanom se zaradi visokega evropskega koeficienta odpira ogromno možnosti in vsaj uvrstitev v ligo Europa se zdi več kot uresničljiv cilj, ki bi pomenil še dodatno nadgradnjo zadnjih dveh sezon v konferenčni ligi.
Predsednik Celja Valerij Kolotilo meri še višje in poudarja veliko željo,da bi v Celje pripeljal ligo prvakov, ob tako ambicioznih ciljih pa je bolj ali manj samoumevno pričakovati, da bodo Celjani zadržali najboljše igralce in še dodatno okrepili svojo ekipo.
Na tej točki se debata o ligi prvakov neizbežno dotakne dveh ključnih členov šampionske zasedbe Juanja Nieta in Žana Karničnika, katerima se pogodbi iztečeta ob koncu sezone, oba pa se doslej z vodstvom kluba še nista dogovorila za podaljšanje zvestobe.
Glede na njuna leta bo naslednja pogodba za oba ključna, Kolotilo pa med vrsticami priznava, da situacija ni enostavna.
"Trudimo se. Na vso moč si prizadevamo, da bi bi ostala z nami. Ni enostavno. Ekipo smo dvignili na višjo raven in logično je, da so naši igralci zaradi tega za tržišče še toliko bolj zanimivi. Zavedamo se, kakšni so naše zmožnosti v primerjavi z mednarodno konkurenco, ampak bodite prepričani, da delamo in da bomo naredili vse, da bi fanta prepričali v nadaljevanje sodelovanja," je za Ekipo24 povedal Kolotilo, in dodal.
"Spet bom ponovil, da se trudimo. Nočem govoriti kar brez veze. Zavedamo se želje igralcev, da bi radi na koncu kariere zaslužili še malce več. Če bo prišla kakšna resno ponudba, jo bomo pozdravili, ampak upam, da ju bomo zadržali."