SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

VIDEO: Švedski selektor je s solzami v očeh še zadnjič poslušal švedsko himno in končal svoj sedemletni mandat

Uredništvo 20. november 2023 0 Komentiraj
Janne Andersson (foto: Getty Images)
Reprezentanca Švedske je v kvalifikacijah za uvrstitev na Euro 2024 doživela pravi polom, kljub temu pa je poslavljajoči se selektor Janne Andersson rojakom zelo nazorno pokazal, koliko mu je pomenilo vodenje izbrane vrste.

Janne Andersson bi si zagotovo želel drugačen zaključek svojega sedemletnega mandata na čelu švedske reprezentance, saj so njegovi varovanci že zdavnaj pred zadnjo tekmo zapravili vse možnosti za avtomatično uvrstitev na turnir, zaradi slabega nastopa v ligi narodov pa prav tako ne bodo imeli možnosti, da se na Euro uvrstijo preko dodatnih kvalifikacij.

Na njegovi zadnji tekmi doma proti Estoniji se je tako zbralo le dobrih 11 tisoč gledalcev, ne glede na klavrn ambient pa je Andersson poslovilna tekma prišla do živega, saj že ob igranju švedske himne ni mogel zadržati solza.



"Emocionalno se počutim kot v centrifugi. To je zame zelo, zelo poseben večer. Kaj več niti nimam za dodati. Preveva me milijon občutkov, včasih sem jezen, včasih srečen. Večkrat sem srečen. Ponosen sem, ker sem sedem let lahko vodil to reprezentanco,"
je povedal 61-letni strateg.

Švedska je v svoji kvalifikacijski skupini zasedla tretje mesto z desetimi točkami zaostanka za Belgijo in devetimi za Avstrijo.

 

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Ni lepo, toda deluje: Allegrijev Juventus preseneča naprej, skočil je celo na prvo mesto v Serie A

Matech
9.12.2023, 9:30
Gledljivo ali ne.. pike štejejo. Saj pa barca tudi ni bila gledljiva pred leti, pa so vseeno osvajali vse.

1

Nikola Jovićević je opozoril nase: Gol in asistenca nepričakovanega junaka Mure

marjan59
9.12.2023, 6:59
Lahko je igrati proti ekipi,ki je zadnja,potem pa imajo še enega izključenega igralca.Mura je letos slaba in ne verjamem,da bo spomladi kaj drugače!

2

Olimpija je poleti pripeljala 13 novincev, Zoran Zeljković pa meni, da moštvo potrebuje nove okrepitve

marjan59
9.12.2023, 6:57
Zelković naj vodi strokovno ekipo,ti Strossmeier pa udari po mizi ali pa še kam drugam...Hecam se,prav si napisal.Upam,da naredijo selekcijo,slabe in igralce z egom odmaknejo od ekipe in pripeljejo par okrepitev.Težava pa je-bo saj nekateri s pogodbami ne bodo hoteli stran...

5

Predsednik FIFA ima noro željo, Lionela Messija želi gledati tudi na svetovnem prvenstvu 2034

Maestro8
9.12.2023, 1:15
Že naslednje SP je vprašljivo, če bo Messi igral. Pomoje bo zaključil z reprezentanco po Copi prihodnje leto..

Poudarjeno

Moja prihodnost je povezana z nogometom. Začenjam kot skavt v Interju, moj cilj pa je čez, leto, dva, tri postati trener. Na začetku si želim delati z mladimi, nanje bi rad prenesel svoje znanje in izkušnje, rad bi nekaj tudi vrnil nogometu, saj mi je veliko dal. Želim biti profesionalni trener v velikem klubu. ...več
Samir Handanović
Zagotovo je bil ta žreb drugačen zame. Javno povem, da na žalost Sloveniji ne morem pomagati, lahko pa še vedno navijam za Slovenijo. Žreb ... Vse skupine so zahtevne. Z Dansko smo že igrali, morda nam tretjič uspe in jih premagamo. Angleži so zagotovo ena od treh najmočnejših reprezentanc v Evropi. S Srbi pa smo igrali v prejšnjih kvalifikacijah in se jih ne bojimo. ...več
Aleksander Čeferin
V našem primeru ostaja vtis, kot da opravljamo Sizifovo delo. Potiskamo kroglo v hrib, ki se nato, ne glede na to, do kod jo spravimo, vedno znova skotali nazaj proti dolini. ...več
Damir Krznar

Anketa

Boste odšli na Euro 2024 in tam v živo podpirali Slovenijo?

Vseh glasov: 511
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.