Premier League

Uredništvo 16. september 2021 1 Komentiraj
Andraž Šporar je dosegel prvenec v dresu Middlesbrougha. (foto: /)
Slovenski reprezentančni napadalec je prišel do prvega zadetka po selitvi s Portugalske na Otok. Njegov zadetek je tlakoval pot do zmage na zahtevnem gostovanju.
Andraž Šporar je imel prijeten in ploden sredin večer. V dresu angleškega Middlesbrougha je v sklopi Championshipa dosegel zadetek proti Nottingham Forestu in tlakoval pot do zmage.

Napadalec reprezentance Slovenije je do prvenca v dresu novega kluba prišel v 24. minuti srečanja. Asistiral mu je Marcus Tavernier, Ljubljančan pa se je izkazal z močnim ter natančnim strelom v bližnji vratarjev kot.

Boro je na koncu slavil z 2:0, drugi zadetek za gostujočo ekipo na zahtevnem gostovanju je prispeval Onel Hernandez v 72. minuti.

Middlesbrough je po sedmih tekmah angleškega drugoligaškega prvenstva pri devetih točk in domuje na sredini razpredelnice. Nottingham Forest je le pri eni sami točki in povsem na dnu tabele.

Andraž Šporar na Otoku igra kot posojen nogometaš lizbonskega Sportinga, zeleno-beli so mu tik pred začetkom zadnjega reprezentančnega termina novo domovanje našli na Otoku.