V trinajsto je šlo rado

Klemen Kos 17. avgust 2015 19 Komentiraj
Matic Fink je sinoči v Ljudskem vrtu odigral že svoj trinajsti prvenstveni večni derbi in naposled dočakal slast zmage na igrišču največjega rivala. "Na ta dan sem čakal pet let," pravi Ljubljančan.
Bočni branilec Matic Fink, ki se je pri Olimpiji selil iz sredine v obrambo ter z levega na desni bok, ima med vsemi člani zeleno-belo zasedbe najdaljšo kilometrino. V majici Olimpije je včeraj odigral 91. tekmo v slovenskem državnem prvenstvu, pri Interblocku vzgojenega nogometaša pa krasi tudi zanimivost, ki je ob silni fluktuaciji igralcev v ljubljanskem klubu še posebej izstopajača – pri 25 letih je včeraj v Ljudskem vrtu odigral že svoj trinajsti prvenstveni večni derbi, kot edini član aktualne ekipe Olimpije pa je sodeloval pri vseh treh zmagah zmajev (od skupno 25 derbijev od sezone 2009/10 naprej): sodeloval je ob zmagi s 4:1 na derbiju leta 2011, ob zmagi z 2:0 na derbiju aprila leta 2014 in ob zmagi s 3:0 včeraj v Ljudskem vrtu.

"Na to zmago sem čakal, odkar sem v klubu. Zmagali smo sicer v pokalu, vendar to ne šteje, saj v prvenstvu v Mariboru še nismo zmagali. Zagotovo si bom ta večer zapomnil za vedno," je po tekmi povedal nizkorasli nogometaš iz Zadobrove, ki postaja standarden izbor Ljubljančanov na desni strani obrambne vrste.

Fink je na derbijih debitiral prav ob prej omenjeni zmagi s 4:1 (odigral je zadnjih 13 minut – op.a), ob treh zmagah pa je doživel tudi devet porazov in zato še kako pozna bridek občutek, ki ga prinaša poraz proti večnemu tekmecu. Kakšen je bil recept za včerajšnjo zmago?

"Navdušen sem nad tem, kako dobro smo odigrali to tekmo. Še sami sebe smo presenetili. Po polčasu smo se dogovorili, da moramo odigrati pametno in mislim, da nam je to zelo lepo uspelo. Škoda, da nismo dosegli še kakšen gol več," je povedal Fink, ki pa vseeno ne želi zmagi pripisovati prevelike teže.

"Za klub je to velika zmaga, vendar pa vsi vemo, da se prvenstva osvajajo na malih tekmah. Derbi je čast in prestiž, zato lahko danes predvsem uživamo v tej veliki zmagi. Naslov? Ne bi se želel preveč obremenjevati s tem. Doslej ni bilo veliko razlogov za rajanje, zato smo si danes dali duška in se poveselili zmagi primerno,"
  je povedal Fink.

Povezano

loading...

21
pfc1
17.8.2015, 16:35
Ima še veliko prostora da nadgradi svojo igro.
0
0
zmaj1987
17.8.2015, 16:48
vsake oci imajo svojega malarja..fink je znan po odlocni in agresivni igri zato imajo nasprotnikovi igralci velike tezave s prebijanjem nase desne strani. z Kelharjem drug drugega dopolnjujeta..fink doprinese z svojo brzino,kelhar pa razcisti. MB je v tej sezoni najbolj nevaren po levi strani, kjer Viler stoji visoko in posilja predlozke. Poglej si kolikokrat je bil v bloku z Finkom, ki je imel nalogo onemogociti hitrega Sallalicha. Fink je vceraj imel izvrstne predlozke, vzel veliko zog in takoj s prvim dotikom odigral naprej. seveda ima pa vsak igralec se veliko prostora za napredovanje in mislim da z novim trenerjem se zelo trudijo in so vsak dan boljsi.
0
0
pfc1
17.8.2015, 16:57
Zamene daleč najslabši igralec v ekipi. Drži, da je agresiven ima željo ampak realizacija velikokrat šepa, je pa včeraj odigral eno boljših tekem. Poslal je nekaj dobrih žog ampak naredil tudi nekaj napak, spomnim se predložka, ki je šel na nogo nasprotniku blizu polovice in sledila je obetavna kontra. Recimo če se spomniš kaj je Fink delal na prvi tekmi proti gorici pri golu gorice in potem takoj v naslednji akciji, k smo ga skor fasal na 2:2. Viška ne more narest, lahko žogo zadrži kej več pa ne, v obrambi pa ga rešuje grobost ampak ga dostkrat prebijejo. Upam da ga konkurenca izboljša in da mu bo Marjan pomagu da bo fant napredoval. Forza Olimpija lp
0
0
snouflejk
17.8.2015, 18:11
Daleč od tega, da bi bil najslabši u ekipi. Nima centra, ok. Ampak u obrambi je pa na nivoju. Ne more kar tako mimo njega. Zame osebno je trenutno najmanj pokazu Krefl.
0
0
zmaj1987
17.8.2015, 18:13
imas neko svojo vizijo..ampak dobr zate so bivsi igralci iz rudarja klasa zase,proti gorici si pozabil omeniti njegov prodor in podajo za gol. Fink je eden redkih, ki so mu v klubu ponudil podaljsanje in je trenutno pri nas najdlje od vseh igralcev. Izgleda da ga trenerji obozujejo, ker izpolnjuje njihove naloge...bo pa se napredoval, v to sem preprican. Gremo zmaji zmagite mi vedno z vami smo!!
0
0
Smrketa8
17.8.2015, 20:57
Ta ni vreden naziva igralec, ta je pacient na igriscu, zmeraj igra na meji rdečega kartona, z žogo v nogah je pa tako ali tako revež. Mene je ko ga vidim na igrišču meraj strah da bo bekonu uničil kariero, ker to je z njegovim načinom igranja neizbežno. Kakovostno najslabši posameznik pri Olimpiji.
17.8.2015, 21:41
jst mu predvsem čestitam, da jo je odnesu brez rdečga. Za naprej pa vseen upam,da se čimprej pozdrav Klinar,k pri Finku sm vedn živčn,kdaj bo fasu rdečga. Vseh kolesc nima na pravih mestih,tle ni kej:) Pa tut po kvaliteti ni ne vem kaj...

19.1.2020, 18:49
Rebić. Prva dobra tekma za Milan v več kot pol leta. In po vsej verjetnosti tudi zadnja dobra.

16

Bundesliga: Bayern je ambiciozni Herthi pristrigel peruti

_mat_
19.1.2020, 23:52
Lamus ti si katastrofa od človeka. Vsakič ko berem novice, ti nekaj pametuješ in žališ vsepovprek. Spizdi ti da te ne vidimo več!!!

16

La Liga: Messi rešil nervozen Setienov debi

HajdukSplit11
20.1.2020, 0:47
Sori ampak noro srečen sem bil že tam okoli 5 minute ko je Fati prvic prisel v akcijo po tem ko je barca drzala lepo formacijo 433 z lazno 9ko Messijem in brez Suareza ki bi guzvo delali v kazenskem. Ko jr pa prisel Puig pa zacel dobro igrat v svojih prakticno prvih minutah v prvi ligi sem pa tako stal zraven kavca :)))

38

Premier League: Tudi United nemočen ob jurišu Liverpoola

Red Army
20.1.2020, 1:13
No s tem se pa nemorem strinjat,Bissaka je zaplaval na trenutek ,nato pa se kot pravi spiderman vrnil in blokiral podajo.Obramba je bla kr solidna danes,edin Herryu zamerim ker ni pokril Dijka.No sicer nekaj je še skušal popravit ,ampak vse skupaj prepozno.Sm to lahko pripišem zmedeni Oletovi taktiki s 5 obrabnimi ,kjer na koncu Williams pokriva Dijka.Tamal ni bil nič kriv le skuša je pokrit igralca ,ki bi ga moral pokrivat nekdo drug.Willams je odigral solidno tekmo, dobil mislim da eno oceno manj od Trenta.Konkretne primerjave pa boš lahko delal čes 2 leti.Ni obramba kriva, če sredina ne dobi enge dvoboja.Obramba je odelala svoje.Napad je biu pa obup, ocena 1.Na sredini sta edino Matič in Fred kolko tolko uspela držati ritem vsi ostali pa polom.Najbolj me bode tistih 10 minut na začetku drugega polčasa ,kjer so igral izpod vseh nivojev.Totalno zmedena igra ,ki bi jo lahko liverpool bolje izkoristil pa jo zardi svoje nasposobnosti ni.Drugače na koncu statistika dokaj izenačena. 53%-47% posest žoge in 5-4 streli v okvir.Bode pa me res tistih res slabih 10 minut.Treba je pripelja vsaj 3-4 igralce do takrat pa naj se Wodword in družina Glazer hebeejo.Ole pa taktično nesposoben kot sem že enkrat napisal.

Rade Krunić o Zlatanu Ibrahimoviću
To je bil dober dan, srečen sem. Zelo sem sproščen, ne vem, zakaj. Prišel sem v fantastičen klub, imam sijajne soigralce in dobre ljudi okrog sebe. Debi je bil zelo dober. ...več
Erling Haaland
Barcelona je poseben klub, v katerem samo zmagovanje ni dovolj. Žal mi je za Ernesta Valverdeja. Tega si ne zasluži. Upam, da bo situacija kmalu razrešena, tega si želim kot član kluba. ...več