17.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Estadio Do Dragao | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)
1 : 4 84' Virgil van Dijk
Rezultati Četrt finala

V mislih Liverpoola je le še Barcelona

Uredništvo 17. april 2019 34 Komentiraj
Liverpool je precej ležerno odigral prvi polčas v Portu, v nadaljevanju vseeno napolnil mrežo željnih, a ne dovolj kakovostnih gostiteljev. Prihaja fantastični polfinalni derbi z Barcelono!

Liverpool si je že na Anfieldu priigral veliko prednost proti Portu, vendarle pa je narava letošnje sezone lige prvakov takšna, da bi kar držalo reklo nikoli ne reci nikoli. V prvi polovici prvega polčasa je malo celo dišalo po takšnem scenariju tudi na stadionu Dragao, saj je Porto zaigral na vse ali nič, goste stisnil na svojo polovico in lovil zadetek, hraber poskus pa se je bolj ali manj končal v 26. minuti, ko je Liverpool sploh prvič ogrozil vrata Ikerja Casillasa in takoj zadel. Po strelu Mohameda Salaha je odbito žogo v gol pospravil Sadio Mane in Liverpool pripeljal do položaja, v katerem je bilo tako rekoč nemogoče zapraviti prednost. Porto je tako kot na prvi tekmi najbolj pretil preko Mousse Marege, vendar pa si navkljub številnim poskusom ni priigral prave priložnosti za zadetek.

Liverpool je v drugem polčasu izkoristil resigniranost domačih nogometašev, ki niso več imeli moči in idej, da bi lovili velikanski zaostanek proti favoriziranemu nasprotniku. V dvajseti minuti nadaljevanja je Liverpool izpeljal svoj značilni protinapad, ki ga je po podaji Trenta Alexandra-Arnolda uspešno zaključil Salah. V 68. minuti je Porto zabil vsaj častni zadetek, ki ga je po podaji iz kota dosegel bodoči član Reala iz Madrida Eder Militao, nato je tri minute kasneje sledil zapravljen 'zicer' Maneja, v 77. minuti pa je tretji gol gostov po podaji Jordana Hendersona z glavo zadel Roberto Firmino. Končni izid tekme sedem minut kasneje postavil Virgil van Dijk, ki je na drugi vratnici izkoristil podaljšano žogo Maneja in potrdil visoko zmago Liverpoola.

Liverpool se je preko Bayerna in Porta prebil do sanjskega polfinala proti Barceloni, Reds pa čaka naravnost fantastičen zaključek sezone, saj bodo naslednji tedni pokazali, ali bo Liverpool osvojil ligo prvakov, angleško prvenstvo, eno od obeh omenjenih tekmovanj ali pa bo ostal praznih rok.