21.7.2018, ob 20:15 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Sodnik: Nejc Kajtazović

(foto: nkolimpija.si)
Olimpija je na uvodni tekmi nove sezone v Novi Gorici doživela hladen tuš. Spremenjena ljubljanska zasedba je izgubila z 0:2 in tako še poglobila pomisleke, ki se krepijo po klavrnem izpadu proti Qarabagu.

Olimpija po prvih treh uradnih tekmah nove sezone evidentno ne funkcionira. Četa Ilije Stolice v 270 minutah nogometa še vedno ni zabila zadetka, po izpadu proti Qarabagu pa je težave poglobila tudi na uvodni tekmi nove sezone v slovenskem državnem prvenstvu, na kateri je v gosteh z 0:2 izgubila proti Gorici in tako končala tudi serijo kar 18 zaporednih prvenstvenih tekem brez poraza.

Stolica je glede na tekmo v Bakuju posegel po številnih spremembah, saj je od prve minute začelo kar pet novih nogometašev - Branko Ilić, Danijel Miškić, Goran Brkić, Matic Črnic in tudi Andres Vombergar, za katerega je še pred odhodom v Baku predsednik kluba Milan Mandarić govoril, da ni več v klubskih načrtih.

Olimpija je že na samem začetku pokazala ranljivost, saj je v drugi minuti Nigerijec Bede Osuji ogrel Aljaža Ivačiča, le nekaj trenutkov kasneje pa je sledil kot, po katerem je najvišje skočil nekdanji mladinec Maribora Žiga Lipušček in Goričane popeljal v vodstvo. To je bil prvi prvoligaški zadetek v karieri kar 199 centimetrov visokega branilca.

Olimpija je po prejetem golu prevzela pobudo, ki pa je bila tako jalova kot na že omenjenih obračunih proti Qarabagu. Gorica je bila konkretnejša ob strelih Andreja Kotnika in Andrije Filipovića, tik pred koncem polčasa pa je z glavo čez gol meril Danijel Miškić.

Že v šesti minuti nadaljevanja se je ljubljanska barka pogreznila še za nekaj metrov, ko je Gorica izpeljala protinapad, ki ga je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora uspešno zaključil Filipović. V 60. minuti je bila Olimpija najbližje zadetku, ko je po strelu Gorana Brkića vratar Gorice Gregor Sorčan žogo izbil v prečko, nekaj minut kasneje se je izkazal še po strelu Andresa Vombergarja.  Zmaga Gorice bi lahko bila še višja, a je v 68. minuti razpoloženi Filipović z leve strani zadel prečko. V sodnikovem podaljšku se je znova izkazal Lipušček, ki je z golove črte izbil žogo po strelu Miškića.