SLO | SRB | ENG

Fokus

V Mariboru so po enem letu ugotovili, kar so v Atalanti vedeli že lansko pomlad: Josip Iličić je lahko akter le še ob igrišču

Miran Zore 18. september 2023 0 Komentiraj
(foto: pigac.si)
S tem, ko Josip Iličić ne bo več igral za Maribor, se problemi v klubu ne bodo razrešili. Bo pa eliminiran moteč element, ki je škodil tako klubu kot Iličiću samemu.

Ideja in nato sam prihod Josipa Iličića v Maribor sta bila lansko jesen sprejeta z navdušenjem in odobravanjem. Slavni nogometaš, ki se je 12 let pred tem prav iz Ljudskega vrta izstrelil v Italijo, je bil sprejet odmevno in njegovi nogometni veličini primerno. Dobil je tudi čas in zaupanje ter, kar ni nepomembno in samoumevno, tudi za takšno vrsto posla nenavadno dolgo in za slovenske razmere težko pogodbo. O njeni vsebini se le špekulira, ima pa Iličić po besedah Marka Šulerja z njo omogočeno tudi opcijo prehoda iz igralske v kakšno drugo vlogo znotraj kluba. Danes že vemo, da je bil podpis takšne pogodbe zaletavo dejanje športnega direktorja. 

Josip Iličić je kljub neposrečenim mariborski avanturi še vedno veliko ime in je ne glede na vse močna prezenca, to smo nenazadnje videli tudi ob njegovem druženju z zvezdami turškega Fenerbahčeja, vendar le še ob igrišču. Tam je imel Iličić precej več za povedati kot na njem. Danes je Iličić z vsemi svojimi problemi in prilagoditvami predvsem igralec, ki je za trenutni Maribor povsem neprimeren. 

Damir Krznar je o Iličiću, ki nikoli ni bil njegova prestopna želja, vselej govoril spoštljivo. Zavedajoč se vsega, kar Iličić predstavlja v Mariboru in slovenskem nogometu. To je počel do točke, ko je njegovo preživetje na klopi Maribora postalo močno ogroženo. Trener, ki je Mariboru kljub vsem težavam vendarle prinesel marsikaj pozitivnega in donosnega, je Iličiću zdaj jasno povedal, da nanj ne bo več računal. Retorika "jaz ali on" jasno kaže na obseg težav, ki jih imajo v Mariboru z večno nepripravljenim Iličićem. Vse skupaj je očitno postalo neznosno.

Kritik očitno nevajeni Iličić je zaenkrat reagiral po svoje. Na Instagramu je spomnil, kdo in kaj je nekoč bil. Zdi se kot bi Zlatko Zahović, ki je nedavno javno povedal, da "Josip Iličić protestira kot majhen otrok", vedel, kaj sledi. Oglasil se Iličić medtem še ni. 

Maribor brez Iličića bo zagotovo drugačen. Iličićev umik zagotovo ne bo rešil akutnih problemov v ekipi, ki so predvsem posledica kadrovanja športnega direktorja. Kritičnih igralnih položajev, na katerih mora trener "izmišljati" in eksperimentirati, je namreč več. Bo pa trener zdaj imel več kontrole znotraj garderobe in s tem več manevrskega prostora, da moralno potolčene igralce spet prepriča v to, da zmorejo več. 

Josip Iličić pa ... Njegove resne igralske kariere je bilo kot kaže konec že spomladi 2022. Takrat, ko mu je tudi Atalanta po zanj res težkem obdobju dala čas in priložnost, pokazala razumevanje za njegove težave, a so v Bergamu hitro ugotovili, da Josip Iličić v njihovi ekipi ne more več igrati. Tako kot ne more več igrati za Maribor. 

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Bayern ima vse težje težave z besnim branilcem, ki vse bolj odkrito kritizira trenerja

alex
23.9.2023, 13:04
Tole bi moral united izkoristit,če bo igralec želel prestopit.Kim pa dokazuje da je vrhunski igralec škoda da jim ga ni uspelo pripeljat.

3

Nihče noče Davida De Gee, zato Španec zelo resno razmišlja o upokojitvi

alex
23.9.2023, 13:02
Tak je dober da ga nobeden noče.

1

'Evropski derbi’ v Savdski Arabiji: Cristiano Ronaldo je zopet blestel, tokrat v tandemu s Talisco

bianconero11
23.9.2023, 12:08
Tale clanek lahko posljemo Guinessovi knjigi rekordov. Ne pomnim, da bi kdaj prebral skropucalo s toliko napakami. Zdaj pa popravni izpit novinar: kuli v roke in se enkrat poguglat proti komu je vceraj igral Al Nassr in kdo je dosegel koliko golov. Al Hilal ni enako Al Ahli. Al Hilal z Neymarjem je favorit za naslov, ne Al Ahli. Talisca je dosegel dva gola in prispeval 1 asistenco, ne obratno. Ampak vsaj Ronaldo je dal 2, cestitke.

Poudarjeno

Naredili smo, kar smo želeli, pričakovali in morali. Vesel sem tudi zanimanja navijačev. Zmaga je dovolj visoka, da smo prvi v skupini. Gremo optimistično naprej. Nismo pa naredili še nič spektakularnega. Smo pa edini, ki smo že dvakrat igrali s San Marinom. Točke moramo osvajati proti neposrednim konkurentom. Pogled na lestvico je lep, ampak neobjektiven. Smo tam, kjer smo želeli biti. ...več
Matjaž Kek po zmagah proti S. Irski in S. Marinu
Gre za mladega, nadarjenega nogometaša, reprezentanta Severne Makedonije, predvsem pa za profil igralca, ki je bil načrtno izbran. Vedeli smo, da bo Brnića ob takšnih predstavah dolgoročno skoraj nemogoče zadržati in smo skušali biti pripravljeni, tako da smo imeli dovolj časa za spremljanje ter izbiro. V slovenskem prostoru je kar nekaj zanimivih fantov, a z drugačnimi značilnostmi. Naš izbor je Behar Feta, ki ima dinamiko, hitrost, sposobnost v igri ena na ena. ...več
Marko Šuler o Beharju Feti
Mislim, da je ta ekipa lahko konkurenčna Olimpiji in Celju. Zagotovo bomo mešali štrene in kvarili načrte drugim. Zelo mi je všeč ekipa Kopra, ima zmes zares mladih, potentnih in tudi nekaj izkušenih igralcev. ...več
Enej Jelenič o Kopru

Anketa

Kdo bo prvak v letošnji sezoni slovenske lige?


Vseh glasov: 1123
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.