
Dejan Stanković (foto: Getty Images)
Kultni 'Deki' je na Madžarskem osvojil naslov prvaka, s koncem sezone pa se seli v Rusijo. Nekdanji član Interja bo vodil moskovskega prvoligaša.
Srbski trener Dejan Stanković je sprejel ponudbo Spartaka iz Moskve. Poleti bo zapustil Ferencvaros, ki ga je v tekoči sezoni popeljal do nasova madžarskega prvaka. Nekdanji odlični vezist je v preteklosti vodil tudi Crveno zvezdo in Sampdorio. Bil je pomočnik trenerja pri Udineseju, koordinator pri Interju in dve leti še svetovalec na UEFA.
Odlično mu je šlo predvsem pri srbskem velikanu, kjer je kar trikrat zapored osvojil naslov ligaškega prvaka in dvakrat domači pokal.
Z ruskim prvoligašem je 45-letni 'Deki' podpisal dvoletno pogodbo, Spartak pa se v aktualni sezonii nahaja na petem mestu. V smislu kvalifikacij za Evropo to ne igra vloge, saj ruski klubi nimajo pravice nastopati v pokalih pod okriljem organizacije UEFA.
Stanković je sorodnik slovenskega U21 selektorja Milenka Ačimovića, kot nogometaš pa je najlepši del kariere preživel kot član italijanskega velikana Interja, kjer zbral kar 326 nastopov in osvojil cel kup lovorik. Igral je še za Lazio in Crveno zvezdo. Bil je član treh reprezentanc; Jugoslavije, Srbije in Črne gore ter potem še samostojne Srbije.
Zdaj bo prevzel klub, ki ima v svojih vitrinah 10 naslovov ruskega ligaškega prvaka in štiri pokalne lovorike.