22.5.2019, ob 16:55 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 1.000 | Sodnik: Damir Skomina
Celje 0:2 Rudar
0 : 1 68' Milan Tučić
0 : 2 75' Milan Tučić
Rezultati 35. kroga

Tučić poteptal celjske sanje o Evropi

Uredništvo 22. maj 2019 2 Komentiraj
Celjani niso izkoristili poraza Mure v Ljubljani. Ekipa, ki se bori za Evropo, je klonila pri sosedih, a bo v zadnjem krogu še vedno odločala o svoji usodi.

Nogometaši Celja so zakockali zares lepo priložnost, potem ko je Mura izgubila v Ljubljani. V boju za Evropo so si privoščili hud kiks v Velenju, pri Rudarju. Celjani so tekmo začeli ofenzivno in si kmalu priigrali priložnosti, toda Cvek in Benedičič ju nista izkoristila. Gostje so zapretili v 26. minuti, ko je sprožil Kobiljar. Celjani so nato poizkušali še preko Lotriča, vendar brez uspeha.

Obisk v Velenju je bil danes slab, tisti, ki se niso odločili za obisk, pa so bili prikrajšani za prvo zmago Velenjčanov nad Celjani to sezono. Zanjo je poskrbel napadalec Milan Tučić, ki je prvi gol na tekmi zabil v 68., drugega pa v 75. minuti. Celjani so znova zapretil, toda njihovi streli danes so bili neuspešni. V zadnjem krogu sezone bodo varovanci Dušana Kosića gostovali v Murski Soboti in igrali za Evropo.