19.10.2019, ob 14:30 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.150 | Sodnik: Dejan Balažič

Uredništvo 19. oktober 2019 0 Komentiraj
Amadej Maroša je v sodnikovem dodatku Muro rešil poraza. (foto: uradna spletna stran kluba)
Mura je bila proti Triglavu na pragu drugega poraza v sezoni, šele v sodnikovem dodatku pa ji je z enajstih metrov točko priigral Amadej Maroša.
Triglav je v letošnji sezoni sicer že dalj časa priklenjen na predzadnje mesto prvenstvene lestvice, vseeno pa je uspel dokazati, da zna precej dobro pomešati štrene favoritom. V prvem krogu je slavil v Ljudskem vrtu, pred reprezentančnim premorom je močno namučil vodilno Olimpijo, na prvi tekmi po premoru pa je pokvaril načrte še Muri, ki je bila v Fazaneriji le nekaj minut oddaljena od drugega poraza v sezoni.

Triglav je v prvem polčasu z disciplinirano igro zelo pristrigel krila gostiteljem, pri katerih je najboljši igralec in strelec Luka Bobičanec srečanje začel na klopi za rezervne igralce. Gostje so povedli v sedmi minuti, ko je po podaji z desne strani zadel Luka Majcen. V prvem delu igre je dvakrat zapretil še David Tijanić, Mura pa z izjemo strela branilca Marina Karamarka ni imela nobene omembe vredne priložnosti.

V peti minuti nadaljevanja je Murin srbski velikan Fejsal Mulić z bližine streljal z glavo, branilec Triglava Žan Kumer pa je žogo izbil z golove črte. Mulić je bil znova nevaren dvajset minut kasneje, v 73. minuti pa je bil Triglavu blizu vodstvu z 2:0, a je strel Majcna za malo zletel mimo vrat. Dve minuti kasneje je Mura vendarle unovčila terensko premoč, ko je po podaji Žana Karničnika v polno zadel najnevarnejši igralec Mure danes Fejsal Mulić. V 80. minuti je sledil nov šok za domače moštvo, ko je v protinapad krenil Majcen in asistiral Tijaniću, ki je meril med nogama Matku Obradoviću in dosegel peti zadetek v sezoni.

Mura je v izdihljajih tekme vendarle prišla do točke, Jalen Arko je namreč v kazenskem prostoru podrl Andrijo Bubnarja, Amadej Maroša pa je bil nato zanesljiv s strelom z bele točke. Zanj je bil to šesti gol sezone.