13.10.2017, ob 20:20 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 2.000 | Sodnik: Matej Jug

Uredništvo 13. oktober 2017 6 Komentiraj
Damjan Bohar je v 82. minuti zaključil preobrat Maribora v Velenju, kjer so državni prvaki z veliko boljšim drugim polčasom izničili vodilni gol Johna Maryja ter vsaj začasno pobegnili na vrhu lestvice Olimpiji.
Maribor je generalko pred spektaklom z Liverpoolom v Ljudskem vrtu začel z novincem Liorjem Einbromom v prvi postavi, državne prvake pa so v postavi Rudarja pričakali številni stari znanci: Robert Pušaver, Damjan Vuklišević in Marko Pridigar. Vijoličasti so začeli zelo podjetno in Damjan Bohar je že v prvi minuti s prostega strela zaposlil Luko Zahovića, čigar prvi poskus je zadel enega od Velenjčanov, v drugo pa je mladi napadalec meril prek vrat.

Še bolj nevarno je bilo na drugi strani v četrti minuti, ko je Jean Claude Billong svojemu dobremu prijatelju Johnu Maryju s slabim izbijanjem omogočil skorajda neoviran strel z roba kazenskega prostora. Robustni Afričan se je spretno odzval in udaril po tleh, Jasmin Handanović pa je žogo zadržal s konicami prstov. Mary je bil dve minuti kasneje spet v osrčju akcije, po kateri si je priigral strel z razdalje, ki pa je zletel čez gol. Mariborski odgovor je bil prodor Mitje Vilerja, ki je ušel čuvajem in našel Einbroma, ta pa je meril v blok.

Mary je povzročal veliko težav državnim prvakom in v 16. minuti za nekaj trenutkov celo sam stekel proti Handanoviću, a bil prepočasen in po tem, ko so ga branilci ujeli, se je napadalec črno-zelenih zapletel in izgubil žogo. Pušaver je v 18. minuti lepo prodrl mimo več Mariborčanov, a na koncu zelo slabo meril z roba kazenskega prostora. Einbrom, ki se po povratku po odsluženi kazni zaradi rdečega kartona ni preveč izkazal, je v eni naslednjih akcij izvrstno kombiniral z Blažem Vrhovcem, ki je imel priložnost za neoviran strel znotraj kazenskega prostora, toda podal v prazno.

Pravih priložnosti nato nekaj časa ni bilo, nekaj strelov z razdalje (Jasmin Mešanović in Jaka Bijol) do 31. minute, ko je Einbrom preigraval in sebično streljal, čeprav se mu je ponujal Mešanović. V 34. minuti pa šok za Maribor: veliko napako si je privoščil Handanović, ki je po dolgi žogi Ilje Antonova stekel iz vrat in poskušal ob neodločnih Aleksandru Rajčeviću in Billongu ustaviti Maryja, ki je uspel zadržati žogo in jo poslal v prazno mrežo.

Kaj lahko bi bilo v 37. minuti že 2:0, če bi po predložku Klemna Bolhe s strani, ki ga ni uspel zadržati Mary, natančneje meril Anže Pišek, potem ko si je pripravil strel z ugodnega položaja na okoli 15 metrih od vrat, a meril previsoko. Akcijo Vilerja je z lepim, a previsokim volejem precej s strani v 39. minuti zaključil Bohar, Josip Tomašević pa je v izdihljajih polčasa po kotu z glavo od tal le za las udaril čez prečko.

Maribor je drugi polčas začel podobno odločno kot prvega in v prvem delu precej nevidni Zahović je hitro prišel v priložnost po visoki žogi Martina Milca prek obrambe, Zahović pa je udaril prek Pridigarja, ki ga je hitro zaprl. V 52. minuti so vijoličasti izenačili, Mešanoviću so Velenjčani pustili preveč prostora za strel z okoli 17 metrov, ki je po podaji Aleksa Pihlerja poletel pod Pridigarjevo prečko.

Pridigar se je moral izkazati tudi ob poskusu Milca z roba kazenskega prostora, ki je malce tudi oplazil Vukliševića. Maryja so Mariborčani v drugem polčasu povsem nevtralizirali in Afričan je izgubil žogo, po kateri je Zahovića z izletom iz vrat spet ukanil Pridigar, žoga pa se je od napadalca srečno odbila v golavt oziroma mimo praznih vrat. Einbrom je v 61. minuti s podajo po tleh zaposlilZahovića, ki mu je žogo prepustil Mešanović, a v minuli sezoni najboljši strelec vijoličastih je z nekaj metrov svo strel poslal visoko mimo gola.

Pridigar je, ne prvič, spet ustavil Boharja daleč iz svojega gola in nato še izbil žogo pred napadalci. Rudar je "visel", v 68. minuti bi si lahko Billong ustavil žogo po visoki podaji v kazenski prostor, Francoz bi bil povsem sam, a mu ni uspelo. Darko Milanič je v lovu na zmago aktiviral še povratnika po poškodbi Dareta Vršiča in kapetana Marcosa Tavaresa. Po tem, ko je v 78. minuti Vršič pripravil novo (neizkoriščeno) priložnost Zahoviću, čigar "škarjice" je blokiral Vuklišević, je v 82. minuti Maribor le prišel do zaslužene zmage.

Tavares je našel Vršiča, ta pa je s podajo skozi obrambo Rudarja našel Boharja, ki je natančno zadel ob oddaljenejšo vratnico. Tomašević je za grd prekršek nad Vršičem dobil rdeči karton v zadnjih minutah drugega polčasa, v sodnikovem podaljšku pa je državni prvak iz mesta ob Dravi brez težav ubranil vse poskuse domačinov za vnovičen pobeg na vrhu lestvice.