SLO | SRB
14.5.2022, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 9.999 | Sodnik: Dejan Balažič

Uredništvo 14. maj 2022 0 Komentiraj
Maribor se je v prvem polčasu že krepko poigraval s živci svojih navijačev, v nadaljevanju pa je vendarle prestavil v višjo prestavo in se vrnil na čelo prvenstvene lestvice: Slovo Marcosa Tavaresa, debi Marcosa Tavaresa mlajšega.
Zadnja domača tekma sezone v Ljudskem vrtu je bila slavnostna, vendar pa hkrati tudi zelo pomembna za nogometaše Maribora, ki bi v primeru neuspeha proti Aluminiju tvegali, da Koper že ta konec tedna osvoji naslov prvaka.

Začetek ni obetal nič dobrega. Maribor je sicer pričakovano krenil v ofenzivo, Aluminij pa je bil tisti, ki je prvi dosegel zadetek. Po protinapadu se je najbolje znašel Nigerijec Johan Nkama in z glavo zadel v polno, nove težave pa so nastopile, ko je moral zaradi poškodbe srečanje hitro končati Francoz Antoine Makoumbou. Gostje so preko Harisa Kadrića zapretili še enkrat, v nadaljevanju pa se je izkazal vratar gostov David Nwolokor, ki je odlično posredoval po strelih Roka Kronavetra in Jana Repasa.

V drugem polčasu je v igro pri Mariboru vstopil Đorđe Ivanović, Srbu se je takoj tudi ponudila priložnost, toda streljal je čez gol, uspešnejši pa je bil v 57. minuti, ko se je za las izognil nedovoljenemu položaju, sam stekel pred vratarja ter ga tudi premagal.

To je bil začetek mariborskih minut, ki so prinesle popoln preobrat. Let pet minut kasneje je Martin Milec poslal žogo pred gol, na poti pa se jo nesrečno dotaknil Karlo Plantak in jo preusmeril v svoj gol. A to še ni bilo vse od juriša domačih nogometašev. V 68. minuti se je njihova agresivnost izplačala, Aljaž Antolin je tekmecem ukradel žogo, prišel sam pred vratarja, ki je bil še enkrat nemočen.

Aluminij je nato preko Maria Muse zadel še prečko, v 85. minuti pa je sledil vrhunec tekme, ko je še zadnjič v vijoličastem dresu na igrišče stekel Marcos Tavares. Pet minut kasneje se mu je na igrišču pridružil še 17-letni sin Marcos Tavares Jr, ki je tako debitiral v članskem nogometu.

Maribor bo v zadnjem krogu gostoval pri Muri, Aluminij, ki več nima možnosti za dodatne kvalifikacije, pa bo gostil Sežano.