5.7.2020, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Damir Skomina
Marcos Morales Tavares 93' 3 : 2
Rezultati 31. kroga

Tavares je bil Jakirovićev joker, Maribor se je rešil v sodnikovem podaljšku

Uredništvo 5. julij 2020 19 Komentiraj
Maribor je visel, grozilo mu je, da bo povečal zaostanek za Olimpijo, a ga je v sodnikovem podaljšku tekme proti Muri rešil gol Marcosa Tavaresa. Prekinjena je tradicija remijev Maribora in Mure v Ljudskem vrtu.
Današnji obračun je bil za Maribor eden najtežjih do konca sezone. A se je začelo prav po pričakovanjih Mariborčanov - z zgodnjim golom. Že v četrti minuti, po podaji iz kota, je Alexandru Cretu zabil silovit gol, žoga je ob vratnici zletela mimo nemočnega Obradovića. Muro je prejeti gol presenetil. V šesti minuti je Maruško z diagonalnim strelom skušal vzpostaviti ravnotežje. V 16. minuti je po podaji Šušnjare udaril še Bobičanec. To je bilo le ogrevanje za nov vrhunec domače ekipe. Gregor Bajde, adut Sergeja Jakirovića, je dosegel pravi evrogol za 2:0! Gostje so želeli priti nazaj v igro, v 28. minuti je Karničnik zaposlil Kouterja, ki je z roba kazenskega prostora meril čez gol. Nekaj minut pozneje pa spet nevarnost s strani Bajdeta, ki je podal pred gol Mure, Pihler pa je žogo poslal čez gol.

Mura se ni predala. Že v 50. minuti je imela lepo priložnost preko Horvata, potem ko je z desne strani podal Karničnik, a je Handanović odlično reagiral. V 51. minuti nov strel gostov, Bobičanec je udaril močno, a preko gola. Prekmurci so v 58. minuti pretili preko Karničnika, Handanović je rešil in žogo odbil v kot. Po podaji iz kota je bilo spet vroče, Bajde je žogo izbil pred Handanovićem. Po novem kotu pa vendarle gol. Matic Maruško je odmeril nizko, ob vratnici! V 69. minuti je Vrhovec zakuhal enajstmetrovko. Izvajalec je bil Amadej Maroša in zadel za 2:2! V 75. minuti, znova po podaji iz kota, spet vroče pred golom Mure, Tavares je komajda vstopil v igro, že je stresel okvir gola. Na drugi strani pa na preizkušnji tudi Handanović, Bobičanec pa iz lepe pozicije ni uspel zadeti. Dervišević je v 83. minuti silovito sprožil, žoga pa je zadela le prečko! Zdelo se je, da bo Maribor danes osvojil le točko, a se je nato v sodnikovem podaljšku oglasil Marcos Tavares in z diagonalnim strelom po tleh, žoga je ob odboju malce spremenila smer, poskrbel za zmago Maribora.