
(foto: Aljoša Cankar)
Olimpija je v jesenski del sezone krenila z visoko zmago na domači zelenici. Nova pridobitev v napadu se je že vpisala med strelce, igral je tudi 17-letni Mateo Ačimović.
Olimpija se je po zimskem premoru na prvoligaške zelenice vrnila z visoko zmago nad Primorjem. Že zgodaj je prevzela pobudo, v tretji minuti je novinec Alex Tamm zadel okvir vrat, v šesti pa je estonski napadalec že zadel za prednost domače ekipe (1:0). Odličen predložek Bresta, Tamm pa je vratarja gostov spretno premagal med nogama.
V 16. minuti je bila dosojena enajstmetrovka za Primorje, po ogledu posnetka pa je sodnik spremenil odločitev. Samo kot za goste.
Že v 30. minuti je bil po prekršku izključen nekdanji član Maribora Rafiu. Tudi tokrat se je vključil VAR. Na 2:0 je v 41. minuti povišal Jorge Silva. Odvzel je žogo, potem v slogu Zidana iz igre vrgel branilca, odigral dvojno podajo z Raulom in natančno zadel.
Po dobri uri igre je Primorje ostalo z devetimi v polju, po dveh rumenih kartonih je bil izključen Suljanović in štiri minute kasneje je Raul Florucz z volejem povišall na 3:0. V 70. minuti je Blanco z glavo zadel za 4:0, asistenco je vpisal Brest. Trener Olimpije Victor Sanchez je izkoristil priložnost in v igro poslal 17-letnega talenta Matea Ačimovića.
Potem smo spremljali samo še Olimpijo v iskanju petega zadetka in padel je v 90. minuti. Peter Agba je udaril z razdalje za končnih 5:0.