La Liga

Takšne tekme prinašajo naslove

Uredništvo 21. februar 2016 0 Komentiraj
Lahko bi bilo tudi drugače, a Barcelona včeraj na Kanarskih otokih ni plačala za številne zapravljene priložnosti. "Utrujenost ni izgovor," pravi strelec enega od golov Luis Suarez.
Hiter zadetek, odgovor nasprotnika, še en gol in nato nadziranje tekme do zadnjih minut. To je recept, ki je Barceloni s tekmo več v Las Palmasu znova prinesel že devet točk naskoka pred Atletico Madridom in deset pred madridskim tekmecem Realom. A lahko bi bilo tudi drugače, Kanarčani so imeli številne priložnosti, medtem ko so Lionel Messi, Neymar in predvsem Luis Suarez z zapravljivostjo skrbeli, da je bila zmaga branilcev državnega naslova pod vprašajem prav do zadnjih minut.

Toda tekma se je razpletla v korist ekipe trenerja Luisa Enriqueja, ki je znova opravil številne rotacije zaradi dolge poti in gostovanja v Londonu pri Arsenalu, ki aktualno zmagovalko Lige prvakov čaka v torek. To je bila sicer že 32. zaporedna tekma, na kateri Katalonci niso izgubili, nazadnje se je to zgodilo 3. oktobra pri Sevilli (2:1). S tem je padel dosežek Carla Ancelottija na klopi Real Madrida iz sezone 2014/15 (31 tekem), do absolutnega rekorda Lea Beenhakkerja pa Barceloni in Enriqueju manjkata še dve tekmi brez poraza.

"Za osvajanje trofej moraš trpeti in zdaj smo trpeli že na nekaj gostujočih tekmah, a lepa reč pri vsem tem je, da pridemo do zmage. Vendo je lepo igrati na drugačen način, ko je tekma lahka, toda takšne tekme ti prinesejo ligaške naslove in tudi v takšnih lahko uživaš," je po tekmi za Movistar+ povedal Suarez, ki je v prvi nevarni akciji gostov v šesti minuti zabil že svoj 25. ligaški zadetek, nato pa zapravljal priložnost za priložnostjo in ohranjal Las Palmas pri življenju.

"Utrujenost? Ni izgovor, toda v zadnjem mesecu in pol smo odigrali veliko tekem. Toda nogometaš si vedno želi igre in kontinuitete. Igrati vse tekme, ki jih lahko," je še povedal Suarez, o svojih 25 golih pa dodal: "Pomembno je igrati na čimveč tekmah, če pa lahko pomagam še s podajami in zadetki, potem toliko bolje."

Suarez je bil močno vpleten tudi v zmagoviti zadetek Neymarja, preigraval je ob robu igrišča in nato zaposlil Messija, Neymar pa je v mrežo pospravil odbitek vratarja Javija Varasa, a je bil Urugvajec po ogledu posnetkov na začetku akcije za las v prepovedanem položaju. Enrique se po tekmi s tem ni obremenjeval, a priznal, da se lahko njegovo moštvo precej izboljša.

"Ne menim, da je tekmi manjkalo ritma. Zadnji deset minut smo bolj videli njihov pritisk kot naše napake. Igranje na vsake dva ali tri dni nas primora v to, da se borimo," je na novinarski konferenci sredi Atlantika povedal Enrique. "Nasprotnik ti ne podari posesti in bili so perfektno postavljeni.

"Poskušali smo jim vzeti žogo, a ni šlo. Odigrali smo tekmo, v kateri smo se borili za vsako žogo.
Domov odhajam z občutkom, da je potrebno izboljšati reči, toda srečen zaradi rezultata. Videl sem nekaj zares dobrih posredovanj Varasa. V drugem polčasu smo bili bolj kompaktni in lahko bi zaključili tekmo. Arsenal? Zdaj začenjamo govoriti o 180-minutnih tekmah. Naporno bo, nasprotnik nas lahko spravi v težave.

"Mojih rotacij mi ni treba pojasnjevati. Menjave? (Thomas) Vermaelen nam je prinesel mirnost v igri z glavo, menjave so nam uspele. Ardo (Turana) sem zamenjal zaradi tega, ker je imel karton, vedno pa obstaja nevarnost, da se vrže za žogo, da bi jo vzel nasprotniku, to pa mu lahko oteži življenje."