SLO | SRB

Stojković: Ni bilo govora o podcenjevanju, Slovenija lahko povzroči težave kateri koli ekipi

Uredništvo 13. junij 2022 0 Komentiraj
Dragan Stojković (foto: pigac.si)
Srbski selektor Dragan Stojković je v prvem polčasu videl 'idealno' predstavo svojihv varovancev in nemočne Slovence, v nadaljevanju je bil tudi on impresioniran nad povratkom slovenske ekipe.
Srbska reprezentanca je v prvem polčasu tekme lige narodov v Stožicah dominirala in povedla z 2:0, v skladu s stereotipi ekip s področja nekdanje Jugoslavije pa je v nadaljevanju popustila, kar je Slovenija znala izkoristiti in kaznovati z dvema zadetkoma. Srbski selektor Dragan Stojković je imel po tekmi mešane občutke, prepričan pa je, da so pri vsem še najbolj lahko uživali gledalci.

"Prvi del je bil za učbenike, to je bil dober primer, kako je treba igrati. To je model igre Srbije, h kateremu težimo. Vendar pa se nam nato takšen vstop v drugi polčas in takšen padec koncentracije ne bi smela zgoditi. Slovenijo smo vrnili v življenje in potrebovali smo veliko časa, da smo znova prevzeli kontrolo,
" je povedal bržčas kar najbolj priljubljen srbski selektor v zgodovini srbske reprezentance.

"To je bila odlična tekma. Pripravili smo si veliko priložnosti, bili precej bližje zmagi, vendar pa je nogomet takšen, da moraš biti osredotočen do konca. Le tako lahko zmagaš."

Stojković je zatrdil, da padec koncentracije v drugem polčasu ni bil povezan s podcenjevanjem nasprotnika.

Več s tiskovke srbskega selektorja Dragana Stojkovića tukaj.

"Ni govora o tem. Spoštujemo reprezentanco Slovenije, ki lahko povzroči težave kateri koli ekipi. Lahko ste videli tekmo z Norveško. Beseda podcenjevanje pri meni ne obstaja, zagotovo ne po tem, ko so bili v prvem polčasu povsem nadigrani. Slovenski povratek je bil impresiven in drži, da smo bili po polčasu malce preveč ležerni. Bili smo povsem usmerjeni v napad, žal pa tretjega gola nismo zabili,"