
Žan Luk Leban (foto: Uradni facebook profil kluba)
Oglejte si fantastično obrambo vratarja Celja Žana Luka Lebana na včerajšnji tekmi proti Driti.
Obračun med Celjem in Drito je bil odličen preizkus za vratarja obeh ekip, saj so se velike priložnosti na obeh straneh vrstile ena za drugo – sploh v prvem delu igre, ki si se zlahka končal s petimi, šestimi ali celo več zadetki.
Za celjskega vratarja Žana Luka Lebana je bila ta tekma tako tudi priložnost, da pokaže svoje znanje in upoštevajoč število priložnosti gostujoče ekipe je mladi slovenski vratar svoje delo opravil zares odlično.
Zbral je nekaj velikih obramb, prava poslastica pa je bila njegova obramba v prvem delu igre, ko je s fantastično parado ubranil izjemen strel napadalca Drite Liridona Balaja.
UEFA je to obrambo umestila v svoj izbor treh najboljših vratarskih obramb večera povratnih tekem kvalifikacij za uvrstitev v osmino finala konferenčne lige.
Ogledate si jo lahko na spodnjem posnetku.