25.9.2021, ob 20:15 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 500 | Sodnik: Nejc Kajtazović
11. krog - vsi rezultati

Sramoten poraz Olimpije, v praznih Stožicah so slavile zadnje uvrščene Radomlje!

Uredništvo 25. september 2021 10 Komentiraj
Olimpija je doma izgubila proti Radomljam. (foto: pigac.si)
Priprava na večni derbi z vidika Olimpije skoraj ne bi mogla biti slabša. Zmaji so doma zapravili prednost in izgubili proti zadnje uvrščeni ekipi na lestvici Radomljam.
Olimpija je pred nocojšnjim obračunom zabeležila dve zmagi zapovrstjo, po tekmi proti Domžalam pa se je celo porodil občutek, da so se Ljubljančani naposled uspeli uigrati in da je njihova forma v vzponu. Občutek je bil lažen, saj je Olimpija danes doma izgubila proti najslabši ekipi v ligi, za nameček pa je zaradi kartonov izgubila Mustafo Nukića in Almedina Ziljkića, ki tako ne bosta imela pravice nastopa na prihajajočem večnem derbiju.

Radomlje so zapretili že v tretji minuti, ko je nekdanji član Olimpije Oliver Kregar meril v Nejca Vidmarja, prvi zadetek pa je padel po pol ure igre, ko je sodnik Nejc Kajtazović po prekršku nad Nukićem dosodil enajstmetrovko v prid Olimpije. Z bele točke je natančno meril prav Nukić, ki vlaga svojo kandidaturo za najboljšega strelca sezone, le tri minute kasneje pa bi Erik Boakye lahko povišal na 2:0, a je s sedmih metrov zgrešil vrata.

Na drugi strani so še eno nezbranost Olimpijine obrambe v 40. minuti izkoristili Radomljani in izenačili. Po navidez nenevarnem položaju je najprej napako ob preigravanju storil Boakye, nato pa je slabo v kazenskem prostoru posredoval še Pavlović, kar je izkoristil Kregar in z natančnim strelom premagal Vidmarja.

Tik pred koncem polčasa se je Olimpija znova vrnila v sedlo. Po podaji Aldairja je bil znova na pravem mestu Nukić, ki je s svojim šestim zadetkom prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

Nukić bi v 52. minuti skorajda dosegel svoj prvi hat-trick v majici Olimpije, gostje pa so zapretili v 76. minuti, ko je Vidmarja ogrel Marko Božič. V 83. minuti je Nukić prejel svoj drugi rumeni karton, nato pa je sledil prosti strel, po katerem je po veliki napaki Vidmarja zadel rezervist Gedeon Guzina.

Hitro pa so Radomljani po sijajni samostojni akciji in natančnem strelu Ivana Šarića z roba kazenskega prostora prišli do treh točk.

V sodnikovem dodatku je nato Kajtazović zaradi oviranja vratarja rumeni karton pokazal tudi Zijkiću, ki bo tako z Nukićem večni derbi spremljal s tribun.

10
retepp
25.9.2021, 23:45
Bom poskušal biti "kulturen" in objektiven! Torej? Za koga igra ta smešen klub v Lj ? Za peščico ljudi, ki z izkopičkom od vstopnic ne pokrije stroške razsvetljave za tekmo. In ta peščica navijačev sporoča, da gredo čez en teden v provinco! Morda kar zadeva zapostavljenosti regije v džavi; kar pa zadeva nogometa pa je v ta provinca za prestolnico nedosegljiva nogometna pravljica ever anf forever. Sramota, kako nabito prazne izgledajo Ubožice v tv prenosu. Klub ni tako slab, da bi si zaslužil tako maloštevilno podporo na tekmah .... Upsss, menda je pa prav obratno. In za pametne dovolj!
26.9.2021, 07:14
VIDMAR RAD TE IMAM,A NE ZA PRVEGA VRATARJA!
3
1
FCB10
26.9.2021, 09:40
Sramota ti je cela liga ne samo Olimpija .
1
0
conti28
26.9.2021, 11:20
Mislim da ti reprezentančni nogomet pove vse kje se nahaja trenutno slovenski nogomet..Če lahko sploh temu rečemo nogomet. SRAMOTA
2
0
26.9.2021, 11:52
Ne veš kateri je slabši v slovenski ligi..
1
0
retepp
26.9.2021, 12:08
A ko zgubijo smetarji ( njihovi dresi so kot uniforma smetarjev-grda zelena) pa je sedaj zanič naša cela liga. Za vas strokovnjake vam povem jaz, nestrokovnjk. Izenačena je, drago moji ljubitelji okroglega usnja.....
2
5
26.9.2021, 13:50
Ne vem, če ima še kakšno evropsko glavno mesto takšno bedo od nogometa kot ga ima Ljubljana. Mislim na prazne tribune, sramotna peščica gledalcev na tekmah, brez Green dragonsov so mrtev klub, lahko gredo balinat z Mandaričem na čelu, bodo deležni več pozornosti. Ukrenite nekaj, pa to je že več kot sramota za Ljubljano, kot oglodana kost delujejo Stožice in Olimpija.
0
5
Strossmeier
26.9.2021, 15:31 (popravljeno 26.9.2021, 15:35)
MB Bojan, Ljubljana ne more biti Maribor, kar se obiska tekem tice, ker v Ljubljani ni kluba, za katerega navijajo razni "burek" majstri in podobni... Ce bi bila Olimpija albanski ali bosanski klub, bi bile Stozice zagotovo najmanj do polovice zasedene. Tako pa... Ljubljana nima te duse, kot Maribor ali Mura. In, ko se ze omenja "provinca", vedno do zdaj so "provincialci" pokazali veliko vecjo pripadnost cemur koli, ne samo nogometu, kot pa mescani najlepsega mesta na svetu. Sicer sem za zeleno, me je pa danes resnicno sram zaradi sinocnje tekme. Odnos do igre Olimpije se v nicemer ne more primerjati z Mariborom, pa ceprav ima zadnej case Mb to smolo, da jim tisti ledrasti mehur nikakor ne gre v gol. Ampak, vsaka cast vam, imajo pa srce, voljo in ideje... Sicer pa se strinjam, da je liga izenacena. Ampak, pomemben je nivo, na katereme se igra. Definitivno so Maribor, Olimpija in Mura ekipe, ki bi v tej ligi morale ekipam, kot so Radomlje in podobne, vsakic nasuti pol ducata golov, ne pa da jih skoraj toliko dobijo...
0
5
26.9.2021, 19:45
o, vsi štirje Ljubljančani, ki so bili ob dragonsih na tekmi so se odzvali.
0
2

29

Solskjaer je dobil (vsaj) še tri tekme, vodstvo Manchester Uniteda ve, da sta Conte in Zidane na voljo

cornelius
26.10.2021, 22:24
Seveda ja, Anglija ima kar naenkrat kar nekaj vrhunskih branilcev, a vsi igrajo za no name klube, razen Gomeza, ki je itak skos poškodovan. Daj prosim te lepo no. Strezni se že enkrat.

26.10.2021, 21:55
V Realu je počel enako, diktiral kdo igra, kdo pa ne. Morata je zadeval ob drobtinicah minut ki jih je dobil, pa Pelandru odžiral gole ter slavo, zato je zahteval da ga klopirajo ter prodajo. Tip je celo dvignil roko za ofsejd ko je Morata dal gol...toliko o velikem idolu

1

Marcela vleče nazaj domov

26.10.2021, 21:14
škoda da se je polenil, zasičen z lovorikami. svoje čase je bil med Top 5 igralci na svetu

Želimo biti prvaki. Ni se nam treba bati nikogar. Sam želim zabijati, zato sem prišel. Vesel sem dobrega začetka, zmagali smo in zadel sem. Pritiska se ne bojim, ravno nasprotno, imam ga rad. Kot nogometaš ga moraš prenesti. Že nekaj let delam s psihologom. Danes je v profesionalnem športu to pomembno. Mnoge je sram priznati, da sodelujejo s psihologom, jaz pa se s tem rad pohvalim. ...več
Marko Futacs
Zlata žoga ima le eno ime - Cristiano Ronaldo. Nikoli prej je ni zaslužil toliko kot letos. Prvi strelec Serie A je bil in tudi Eura. Drži rekord doseženih golov v ligi prvakov, edini je, ki je v treh različnih državah osvojil vse. Je najboljši nogometaš vseh časov in to dokazuje še naprej. ...več