7.3.2017, ob 20:45 | Štadion: Emirates | Sodnik: T. Sidiropoulos (GRČ)
1 : 5 85' Arturo Vidal
Rezultati 1. kroga

Sramota Arsenala je popolna

Uredništvo 7. marec 2017 32 Komentiraj
Če je bila predstava Arsenala v Münchnu katastrofalna, je bila nocoj v Londonu katastrofalno sramotna. Dvoboj z močnim Bayernom osramočeni Topničarji zaključujejo s skupnim izidom 2:10.

Arsenal je nocoj lovil izjemno velik zaostanek iz Münchna, kjer je izgubil s kar 1:5, zato je bilo jasno, da mora danes odigrati perfektno tekmo, Bayern pa na drugi strani najslabšo sploh v zadnjih letih. Londončani so imeli tudi na Emiratesu precej dela pri vzpostavitvi kontrole nad potekom srečanja. Alaba je v osmi minuti prvo sprožil proti domačemu golu, vendar bil precej od uspeha. Giroud je bil v 13. minuti prvi, ki se je boril za strel v majici Arsenala, vendar je pred njim pravočasno rešil Hummel. Potem pa - gol. Tekla je 20. minuta, Theo Walcott je prišel z desne strani pred Neuerja in ga premagal z natančno odmerjenim strelom pod prečko.

Bavarci so bili v nadaljevanju še naprej več pri žogi, vendar v napadu niso bili konkretni. Domači tabor je v 33. minuti skočil ob nedosojenem prekršku Alonsa nad Walcottom v kazenskem prostoru, a brez enajstmetrovke. V naslednji minuti nova napadalna akcija Walcotta, identična tisti ob golu, Anglež pa tokrat ni bil dovolj natančen. Gostje na drugi strani iso bili pretirano nevarni. Najlepšo priložnost je imel Lewandowski v 38. minuti, ko se je znašel za obrambo Arsenala, "poiskal" ga je (s podajo) Robben, po ne najlažjem udarcu Poljaka pa je žoga zletela mimo gola. V 41. minuti je s svojim značilnim udarcem z levico poizkušal še Robben, a daleč od uspeha. Tako kot na drugi strani Sanchez v 45. minuti.

Drugi polčas se je začel s hladno prho za Arsenal. V 53. minuti je Koscielny zagrešil prekršek za enajstmetrovko, prejel rumeni karton, po ugovarjanju pa še drugega in moral z igrišča. Žogo je z bele točke v mrežo poslal Robert Lewandowski. Sledili sta dve priložnosti za Bayern, ki pa sta ostali neizkoriščeni, nato pa je v 68. minuti goste v vodstvo popeljal, po napaki domače obrambe, Arjen Robben. Emirates se je začel počasi prazniti, ko je v 78. minuti rezervist Douglas Costa zadel za 3:1 v korist Bayerna.

Arsenal je bil znova povsem nemočen, z izjemo posameznih strelov bolj iz obupa kot kaj drugega, ni imel od igra prav nič. Bavarci so potrte domačine kaznovali še dvakrat. Arturo Vidal je v 80. minuti lobal Ospino, pet minut pozneje pa je po podaji Coste brez težav zadel za končnih 5:1 in skupno 10:2. To je nova velika zmaga za Bayern in še ena zares velika sramota za Arsenal.