Sporna enajstmetrovka rešila Ajax

Uredništvo 17. april 2016 0 Komentiraj
Ajax je bil v vrelišču izjemno napete bitke za naslov nizozemskega prvaka na robu poraza proti Utrechtu, do točke pa se je dokopal po nadvse sporno dosojeni enajstmetrovki v 89. minuti.

Na Nizozemskem imajo navijači PSV vsaj toliko razlogov za hudovanje nad sodnikom kot ga imajo na Otoku navijači Leicester Cityja nad Jonathanom Mossom, ki je danes dosodil sporno enajstmetrovko v korist West Hama. Ajax je danes namreč pred svojimi navijači gostil Utrecht in bil na pragu poraza, ob katerem bi prepustil vodstvo na lestvici in ki bi lahko odločilno vplival na izjemno napet boj za naslov prvaka.

Utrecht je v Amsterdamu v 84. minuti povedel z 2:0 in bil na pragu velikega skalpa, nato pa je sledila končnica, v kateri je Ajax najprej preko Davyja Klaasna v 86. minuti znižal zaostanek, nato pa tri minute po enajstmetrovki Arkadiusza Milika izenačil na 2:2. Enajstmetrovka je bila dosojena na zelo sporen način, kar je priznal tudi strelec prvega Ajaxovega zadetka Klaasen.

"V mojih očeh to ni bila enajstmetrovka. Bil je dotik, vendar mislim, da to ni bil prekršek za najstrožjo kazen. Morali bi igrati vsaj desetkrat bolje, a včasih se ti pač nasmehne sreča. Zdaj nas čakajo zelo napeti tedni," je povedal Klaasen.

PSV je že v soboto v gosteh zanesljivo s 3:0 premagal Rodo Martina Milca ter točkovno na čelu lestvice ujel Ajax. Oba imata tri kroge pred koncem sezone 75 točk, prvo mesto na lestvici pa še naprej zaseda Ajax, ki ima za šest zadetkov boljšo gol razliko - to je tudi ključni kriterij v primeru, da bi oba osvojila enako število točk - od PSV.