2.11.2019, ob 14:00 | Štadion: ŽAK | Sodnik: Bojan Mertik
Rezultati 16. kroga

Spet muke Maribora, mladi Bravo ga je mučil do konca

Uredništvo 2. november 2019 2 Komentiraj
Rok Kronaveter je odrešil Maribor, ki se v Ljubljani ni izkazal. (foto: pigac.si)
Individualna kakovost to sezono rešuje Maribor in rešila ga je tudi v Ljubljani, kjer je novinec v ligi Bravo pokazal marsikaj, česar Maribor nima. Mladost, zagnanost, idejo, a za kaj več kot poraz premalo kakovosti.
V Ljubljani sta se pomerila Bravo in Maribor. Gostje v vlogi favoritov so srečanje začeli zadržano, gostitelji pa so zapretili preko Agboyjia. A ko je Maribor stisnil, so se v domači obrambi pojavile težave. In če so pred tem domači branilci še uspeli rešiti svoj gol, jim to v 24. minuti ni uspelo. Protinapad Maribor v režiji Roka Kronavetra je po podaji Dina Hotića zaključil prav Kronaveter in zadel za 1:0. V prvem polčasu se sicer res ni dogajalo veliko. Maribor je bil spet počasen, brezidejen, domača zasedba pa si je vidno želela, a je imela premalo kakovosti v zaključku akcij.

Takoj po začetku drugega polčasa priložnost za domače, Nukić je preigral Peričića in Mitrovića, Milec pa je repil v zadnjem trenutku. Ljubljančani so bili vse bolj nevarni. V 78. minuti je Trontelj s prostega strela konkretno "raztegnil" Handanovića, ki pa se je izkazal. Veteran na golu Maribora je bil glavni razlog za "ničlo" Maribora danes, tudi v zaključku tekme je bil uspešen v dvoboju z Nukićem. Maribor se danes ni proslavil, težave, ki klub spremljajo že dlje časa, ostajajo. A ima aktualni prvak srečo, da Bravo tega ni uspel kaznovati.