25.2.2020, ob 16:00 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 900 | Sodnik: Slavko Vinčić
Rezultati 22. kroga

Šok v Stožicah: Triglav premagal neprepoznavno Olimpijo

Uredništvo 25. februar 2020 7 Komentiraj
Olimpija je doma izgubila proti Triglavu. (foto: nkolimpija.si)
Triglav se je v letošnji sezoni očitno specializiral za zmage proti Mariboru in Olimpiji, saj je dvema zaporednima zmaga v Ljudskem vrtu danes dodal še skalp zmajev v Stožicah.
Olimpija je ostala zvesta tradiciji in razočarala svoje navijače v trenutku, ko so to morda še najmanj pričakovali. Kranjski Triglav, ki je za vikend razbil Rudar, je namreč v Ljubljano prišel po zmago ter jo tudi dosegel.

Olimpija, za katero je v prvi postavi začel Roman Bezjak (Stefan Savić pa je začel na klopi) je nekako držala žogo, a ni bila nevarna. Gostje iz Kranja so najprej zapretili preko Becirija, isti igralec pa je bil v priložnosti tudi pozneje. Obakrat pa mu ni uspelo zadeti. V domači ekipi je kot edini nevarnost za gol Arka predstavljal prvi strelec lige Ante Vukušić, a ni uspel zadeti. V 40. minuti pa so maloštevilni gledalci le videli gol. Dosegli so ga Gorenjci. Podajo s strani je izkoristil branilec Triglava Milan Milanović in z glavo premagal domačega vratarja.

Triglav je v drugem polčasu zadržal fokus in željo. Olimpija na drugi strani ni zaigrala nič bolje, kot bi čakala, da preobrat pride kar sam od sebe. Seveda ni prišel. Pri Olimpiji je v igro vstopil dolžnik z večnega derbija Stefan Savić, a to ni spremenilo razmerja moči. V 72. minuti je kranjski prvoligaš vodil že z 2:0, zadel je novinec Armin Čerimagić. Olimpija po zaostanku za dva gola ni uspela storiti nič omembne vrednega. Osramotila se je s predstavo, prav tako s potezo Nejca Vidmarja pred koncem tekme, ko je namesto pomoči Wilmotsu slednjega prestavil izven igrišča,Triglav pa je na drugi strani lahko ponosen na veliko zmago.