SLO | SRB | ENG

La Liga

Sodnik je moral zapiskati: Nezadovoljni navijači Cadiza so na iznajdljiv način poskrbeli, da je bilo predčasno 'konec trpljenja'

Uredništvo 10. februar 2024 0 Komentiraj
Navijači Cadiza izgubljajo živce, njihovi ljubljenci zmage v La Ligi ne poznajo že od lanskega septembra dalje. (foto: Getty Images)
Dva remija proti zahtevnima nasprotnikoma sta nekoliko popravila okus navijačev Cadiza, včeraj pa se je to hitro porušilo ob porazu proti Real Betisu. Navijači so jasno pokazali, kaj si mislijo.

Španski prvoligaš Cadiz preživlja sezono polno muk in trpljenja. Tako se očitno ta hip počutijo navijači, ki so na včerajšnji tekmi proti Betisu jasno pokazali, kaj si mislijo o trenutnem stanju. Rezultat je bil 2:0 za Betis in po rednem delu ni domačim navijačem prav nič dišalo, ko je glavni delivec pravice srečanje podaljšal še za nekaj minut. Tekmo so navijači prekinili oz. končali kar lastnoročno.

Na zelenico stadiona Nuevo Mirandilla so zmetali zelo veliko količino dežnih plaščev, ki so igrišče prekrili do točke, kjer je bilo nesmiselno nadaljevati s srečanjem, zato ga je glavni sodnik prekinil, ekipi pa tistih zadnjih minut niti nista odigrali. Bilo je jasno, da bo tekmo dobil Betis.

Navijači so torej dosegli svoje in hkrati poslali resno opozorilo vodstvu kluba, ki je v tej sezoni zabeležil samo dve zmagi v španskem prvenstvu. Zadnjič so se paketa treh točk v La Ligi veselili prvega septembra lansko leto. Pred srečanjem z Real Betisom so iztržili remija proti Athleticu in Villarrealu, kar je bilo vzpodbudno, toda potem so se hitro pokazali stari problemi na tekmi proti Andaluzijcem.

Zanimive prizore zelenice polne dežnih plaščov so seveda hitro posnele tudi kamere, enega od posnetkov pa prilagamo v spodnji povezavi.