7.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Allianz Arena | Sodnik: A. Mateu (ŠPA)
Eric Maxim Choupo-Moting 37' 1 : 2
Thomas Müller 60' 2 : 2
2 : 3 68' Kylian Mbappe
Četrtfinale - vsi rezultati

Smo gledali tekmo sezone? PSG dobil epsko bitko v Munchnu, junaka sta Mbappe in Navas

Uredništvo 7. april 2021 12 Komentiraj
Sijajno partijo sta na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov odigrala Bayern in PSG. Parižani so skorajda zakockali vodstvo dveh golov, a na koncu je Bayern utrpel prvi poraz v ligi prvakov v dveh letih!
Ponovitev lanskega finala lige prvakov - v četrtfinalu. Bayern, brez Roberta Lewandowskega in Serga Gnabryja, je že v drugi minuti zapretil preko Hernandeza, Choupo-Moting je nato skočil in zadel prečko. Naslednjo minuto pa vodstvo za PSG! Hiter protinapad so odigrali Di Maria, Neymar, ki je sijajno podal, pa nato Kylian Mbappe, ki je premagal Neuerja. Parižani so zadeli še enkrat, v 12. minuti, vendar iz ofsajda. Bavarci so se zbrali, zaigrali bolje in pretili Navasu, ki pa je z obrambami reševal svoj gol. V 28. minuti pa nov šok za domače, Marquinhos je prevaral ofsajd zanko in zadel za 2:0.

Strelec gola je moral že čez nekaj minut zaradi poškodbe z igrišča. Menjal je tudi Bayern, namesto Goretzke je vstopil Davies. Navas ni mogel večno reševati svojih soigralcev. V 37. minuti, po dobri podaji, je rezervni Bayernov napadalec Eric Maxim Choupo-Moting znižal zaostanek gostiteljev. Parižani so ob odhodu na odmor lahko slavili predvsem svojega vratarja Keylorja Navasa.

Drugi polčas so bolje odprli gostje, zapretili, nato pa je spet Bayern bil tisti, ki je igral. Bavarci so pletli in pletli, napadali in streljali. Sijajen je bil nocoj Keylor Navas, ki je v obup spravljal nogometaše Bayerna, kar vse po vrsti. V 60. minuti je žarek upanja sicer zasijal. Thomas Muller je po podaji Kimmicha z glavo zadel za 2:2 in zdelo se je, da bi domači lahko "stisnili" za zmago.

Kakovost Kyliana Mbappeja pa je nato spet prišla do izraza. Kot blisk hitri Francoz je mimo dveh igralcev prišel do strela, to je bil natančno odmerjen igralec, PSG pa popeljal v novo vodstvo. Po golu je PSG predvsem branil svoj gol. Nogometaši Bayerna so izvedli pravo ofenzivo, res so velikokrat streljali, odprli prostor, a čvrsti gostje so nekako zdržali. Bavarci so v eni od akcij zahtevali enajstmetrovko, žoga je v roko (nenamerno, pri padcu) zadela Herrero, a Lahoz ni dosodil strela z bele točke.

Ostalo je pri izidu 3:2 za učinkoviti PSG, Bayern, ki je bil v sami igri boljši, pa bo v Parizu moral v napadu storiti več. Hkrati pa nekako nevtralizirati Mbappeja (in tudi nocoj spet odličnega Neymarja).