28.4.2017, ob 20:00 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 600 | Sodnik: Nejc Kajtazović

(foto: NK Domžale)
Prvenec Petra Franjića je v Domžalah "odklenil" obrambo Rudarja, ki je nato hitro klonila še dvakrat in rumeni so se veselili zmage, s katero so teoretično ostali v igri za naslov.

Domžalčani so po nezasluženem porazu v Mariboru priredili lepo slovo domači zelenici, ki jo zaradi prenove v tej sezoni ne bodo več obiskali. Varovanci Simona Rožmana bodo namreč v zaključku Prve lige Telekom Slovenije svoje nasprotnike pričakali na Ptuju, a so bili rumeni odločeni, da odidejo z zmago. Tako je tudi bilo, Domžalčani so po zaslugi uspeha proti Rudarju vsaj do sobote zvečer spet skočili na drugo mesto, pred Olimpijo, obe moštvi pa lahko Maribor z zmago na "večnem derbiju" izloči iz boja za naslov. S 60 doseženimi goli so Domžale sicer spet prevzele naziv najučinkovitejšega moštva lige.

Velenjčani so vknjižili še tretji zaporedni poraz, po Mariboru in Kopru je bil premočen še domžalski prvoligaš. Rudar v prvem polčasu proti Domžalam ni bil slabši nasprotnik in Dejan Milić se je moral kar nekajkrat izkazati oziroma se v zaključkih niso izkazali velenjski streli. Bojan Vručina je v prvih desetih minutah kar dvakrat zapretil, nato je z glavo mimo vrat Milića meril še John Mary. A prvo posredovanje je vknjižil šele Matej Radan, ki je v 13. minuti ustavil poskus Jureta Balkovca. Čez dobrih deset minut je meril še Jan Repas, ki je z okoli 12 metrov spet preizkusil Radana, a je nekdanji vratar Maribora žogo odbil v kot. Milić je pred polčasom, ki se je končal brez zadetkov, fantastično ustavil Vručino, ki ga je poskušal premagati z "lobom", a neuspešno.

Domžalčani so bolje začeli drugih 45 minut, kot prvi je nevarneje meril Petar Franjić in Radan spet ni imel težjega dela. A to je bilo le ogrevanje za 57. minuto, ko se je hrvaški vezist po dvojni podaji z Žanom Majerjem s strelom v spodnji kot razveselil prvenca v Prvi ligi TS. Napadi rumenih so se nadaljevali, Franjić in Majer pa sta bila nerešljivi uganki: po njuni akciji je Repas z diagonalnim strelom znotraj kazenskega prostora še drugič v večeru ukanil Radana. Vručina bi lahko v 73. minuti v drugem polčasu neprepoznavni Rudar vrnil med žive, a ga je Milić po samostojnem prodoru spet prisebno ustavil.

Vse dvome je v 77. minuti razrešil Majer, ki je našel rezervista Elvisa Bratanovića, ta pa je po vsega nekaj sekundah na zelenici priboril kazenski udarec po nepravilnem posredovanju Damirja Grgića. Zanesljivi izvajalec strela z bele pike je bil Majer in Domžale so tako ohranile vsaj teoretične možnosti, da bi tudi na gostovanju v Kopru še igrale za naslov, medtem ko bo Rudar gostil Olimpijo, katere navijači si prav tako želijo, da pred 32. krogom v Velenju ne bi bilo še nič odločenega.