Slovenska reprezentanca do 19 let po 0:3 do neverjetne zmage

Uredništvo 10. september 2019 2 Komentiraj
Slovenska reprezentanca do 19 let je s 4:3 premagala Hrvaško. (foto: SPS)
Slovenska reprezentanca do 19 let je v hrvaški Krapini odigrala neverjetno prijateljsko tekmo proti Hrvaški, na kateri ji je po zaostanku z 0:3 uspel spektakularen preobrat.
Prijateljska tekma:

HRVAŠKA U19 3:4 SLOVENIJA U19
Bročić 5., Janković 14., 20.; Cipot 73., Urbančič 78., Repas 89.  95.
Prizorišče: Krapina

HRVAŠKA: Sentić, Liber, Gvardiol, Janković, Bročić, Bekavac, Braut, Luburić, Kuzminski, Zdunić, Liklin. Igrali so še: Kuprešak, Hartamnn, Čuić, Krizmanić, Vasilj, Mionić. Selektor: Josip Šimunić.

SLOVENIJA: Stopajnik (46' Gril), Kočar (46' Repas), Pečar (58' Prelec), Urbančič, Španring (46' Laci), Frešer (23' Kancilija (58' Simić)), Feratović (46' Svetlin), Markuš, Mutavčić (68' Maher), Cipot, Kukovec (23' Matevež). Selektor: Agron Šalja.

Slovenska reprezentanca do 19 let je na sosednjem Hrvaškem odigrala prijateljsko tekmo, ki je dolgo ne bo pozabila. Hrvaški vrstniki, ki jih vodi legendarni hrvaški reprezentant Josip Šimunić, so srečanje začeli odlično in že po dvajsetih minutah vodili s 3:0,  nato pa je v drugem polčasu sledil preobrat, ki kaže na to, da ima slovenska reprezentanca v tej starostni kategoriji res velik potencial. Slovenija je prvi zadetek dosegla v 73. minuti preko napadalca Mure Kaija Cipota, nato pa sta vajeti prevzela dva velika upa Domžal Jošt Urbančič in Žiga Repas,  ki sta dosegla kar tri gole in Slovenijo popeljala do spektakularne zmage.

"Odločil sem se, da priložnost ponudim vsem igralcem. Želel sem videti, kako lahko na njih računam v bodoče, obenem pa sem želel odpočiti igralce, ki so več igrali na prvih dveh tekmah. Prvi polčas je pokazal, da se določeni igralci niso uspeli zoperstaviti kakovostni ekipi Hrvaške. Tako smo trpeli in namesto, da bi povedli, smo trpeli po vsaki dolgi žogi in protinapadih nasprotnika. Hrvati so zabili tri zadetke, z menjavami smo stabilizirali ekipo in bili v nadaljevanju tekme veliko boljši nasprotnik. Fantje so pokazali veliko želje in skupne kakovosti. Z organizirano igro in idejo v fazi napada smo si ustvarili veliko priložnosti. Na koncu smo bili boljši nasprotnik, kar so nam priznali tudi domačini. Premagali smo dobro Hrvaško. Zmaga po takšnem preobratu je sladka, vendar nam to mora biti šola za naprej, saj si takšnega začetka tekme ne smemo dovoliti, meni pa takšna tekma da veliko odgovorov za prihodnost," je povedal selektor slovenske U19 reprezentance Agron Šalja.