SLO | SRB

Slovenija ni dovolila srbske zabave v Stožicah, Šeško se je prvič izkazal na veliki tekmi

Uredništvo 12. junij 2022 7 Komentiraj
Slovenska reprezentanca je uspela povezati dve dobri tekmi! Srbija je v Stožicah stisnila vodila z 2:0, toda Slovenija je z zelo dobrim drugim polčasom iztržila remi!
- Liga narodov:

SLOVENIJA 2:2 SRBIJA
Gnezda Čerin 48, Šeško 54.; Živković 8., Mitrović 35.

Stadion: Stožice. Sodnik: M. Mariani (ITA).

Slovenija: Oblak, Karničnik, Sikošek, Bijol, Zajc, Šeško, Kurtić, Mevlja, Celar, Gnezda Čerin, Gorenc Stanković, Brekalo. Igrali so še: Balkovec, Šporar, Črnigoj, Verbič . Selektor: Matjaž Kek

Srbija: V. Milinković-Savić, Pavlović, Mladenović, Milenković, Maksimović, Mitrović, Tadić, Živković, Veljković, Lukić, Grujić. Igrali so še: Radonjić. Jović, Kostić, S. Milinković-Savić, Račić. Selektor: Dragan Stojković

Začetek tekme, ki jo je organizator začinil z do konca "navitimi" zvočniki, je bil podoben kot v Beogradu. S srbsko kontrolo žoge in prvo priložnostjo že v šesti minuti. Po prostem strelu je z glavo do strela prišel Mitrović, Oblak pa je bil na mestu. V osmi minuti je padel gol! Neverjetno slabo je bil pokrit predložek s strani, na drugi vratnici pa je zaspal Sikošek, zadel je Andrija Živković. V 12. minuti nov nevaren poizkus gostov, Tadič je meril čez gol. Slovenija je bila prestrašena in nemočna ter polna napak.

Prvi strel Slovenije proti golu smo videli v 22. minuti, Kurtić pa je s prostega strela nastreljal le srbski živi zid. V 30. minuti pa končno tudi malce bolj konkretno, Šeško je s strani in z roba kazenskega prostora meril na gol, Milinković Savić pa je odbil v kot. V 35. minuti pa sijajna akcija gostov. Lepa individualna poteza Tadića na levi strani, podaja visoko v kazenski prostor, tam je bil kdor drug kot Aleksandar Mitrović in z glavo matiral Jana Oblaka. Srbija je povsem dominirala na igrišču in Sloveniji dovolila le podajanje branilcev med seboj in iskanje Šeška z žogami "na pamet".

Tudi danes je reprezentanco Slovenije vodil Kekov pomočnik Boštjan Cesar.

Slovenija je na začetku drugega polčasa Srbe ujela na levi nogi. Z leve strani je pred gol podal Šporar, zadel pa je Adam Gnezda Čerin. Srbija je postala pasivna in Slovenija je v 54. minuti to izkoristila. Diagonalo Kurtića z leve strani je pred golom "pobral" Benjamin Šeško in zadel za 2:2! Slovenija je igrala kot prerojena, osvajala je žogo in Srbe povsem "presekala". V 61. minuti je Slovenija izpeljala nevaren protinapad, zaključil ga je Šeško, žal pa meril naravnost v vratarja.

Po 70. minuti je ritem malce padel, Slovenija je popustila, toda Srbija ni več uspela prestaviti v prestavo iz prvega polčasa. Tekma je bila precej bolj enakovredna kot v prvih 45 minutah, ko Slovenija ni uspela povezati igre. Srbija je v 83. minuti izpeljala nevarno akcijo, z glavo jo je nenatančno zaključil Jović. Minute so tekle, Srbi pa se niso uspeli znajti, ravno nasprotno, Slovenija je kazala ambicije za še en gol. Na klopi Srbije je bilo vse več nervoze, vratar Rajkovič je izgubil živce, zato ga je sodnik poslal v garderobo.

Na drugi tekmi v skupini je Norveška s 3:2 premagala Švedsko.

Šest minut podaljška je dosodil glavni sodnik. Slovenija je uspela zadržati izid in se zasluženo veseli osvojene točke. Še bolj kot to pa je pomembno, da je po dobrem polčasu v Oslu zdaj dodala še en dober polčas. Boštjan Cesar pa je ob tem tudi uspel nakazati trenerski potencial