
Arne Slot. (foto: Getty Images)
Strateg Liverpoola meni, da bi bilo zelo neumno in nepremišljeno, če se Liverpool ne bi pridružil konkurenci ob dejavnostih na poletni nogometni tržnici.
Angleški Liverpool bo tudi v aktualni sezoni postal prvak angleške Premier League. Reds so do uspeha prišli kljub precejšnji neaktivnosti na nogometnem tržišču v zadnjih dveh prestopnih rokih. V tem obdobju so se bolj ukvarjali s tranzicijo med trenerjema Jurgenom Kloppom in Arnejem Slotom.
V zadnjem letu je bil Federico Chiesa edini novinec v vrstah LIveproola, tudi odhodov praktično ni bilo, a že v tem poletju bi znal biti tudi v tem pogledu na stadionu Anfield zelo drugače.
Uigranost kadra in konsistenca sta klub pripeljala do 20. lovorike najboljšega na Otoku, ob tem pa se je vodstvo kluba uspelo dogovoriti za podaljšanje sodelovanja z dvema zvezdnikoma in ljubljencema navijačev Liverpoola Mohamedom Salahom ter Virgilom van Dijkom. Še pred koncem sezone so razčistili tudi stvari s Trentom Alexandrom-Arnoldom, ki ni želel podaljšati pogodbe, zato bo odšel kot prost nogometaš. In prav na njegovem igralnem mestu se zagotovo obeta kakpna sprememba za prihodnost.
“Manchester City bo zagotovo močno okrepil ekipo, če govorice držijo, se bo krepil tudi Arsenal. Zato bi bilo neumno in neodgovorno, če tega ne bi storili tudi mi. Smo prvaki, zato ni enostavno najti igralcev, ki bi nas naredili še močnejše, ker so takšni nogometaši praviloma močno vezani na svoje klube. A nekaj jih je vseeno zelo zanimivih, bomo videli kaj se bo zgodilo,” je medijem dejal Arne Slot.
Liverpool naj bi sicer že imel dogovor z Nizozemcem Jeremiem Frimpongom, ki igra za Bayer Leverkusen, prav tako pa naj bi stekla akcija, da bi Reds privabili še njegovega klubskega soigralca Floriana Wirtza.