Serie A

Škandal v Italiji, kjer so srbski navijači nasedli na albansko provokacijo

Uredništvo 12. oktober 2019 4 Komentiraj
Fotografija je simbolična. (foto: SPS)
Priložnost za prijateljsko tekmo v obdobju reprezentančnega termina so izkoristili tudi pri Brescii in Vojvodini, a niso računali, da bodo vse skupaj pokvarili provokatorji z albanskimi zastavami.
Brescia in Vojvodina sta nameravali danes odigrati prijateljsko tekmo v Orzinuoviju blizu Brescie. Začelo se je vročekrvno, že po desetih minutah je bil namreč izključen trener Vojvodine Nenad Lalatović, ki je za nekaj časa svojo ekipo celo odpoklical z igrišča. Na začetku drugega polčasa pa se je zgodil incident (ob rezultatu 2:1), zaradi katerega se tekma ni nadaljevala.

Skupina ljudi se je pojavila za ograjo, Srbe pa je provocirala z albanskimi zastavami. Srbski navijači, ki so Vojvodino spremljali, so to opazili in želeli obračunati s provokatorji. Policija je ukrepala, tako da se skupini nista uspeli soočiti, je pa zaradi varnostnih razlogov bila sprejeta odločitev, da ekipi tekme ne bosta nadaljevali.

Prisotni so bili tudi navijači Brescie, ki so goste iz Novega Sada žalili z za navijače ekip s prostora nekdanje Jugoslavije že značilno žaljivko "cigani".