10.11.2018, ob 14:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.000 | Sodnik: Aleksandar Matković
Mura 1:0 Gorica
Rok Sirk 43' 1 : 0
Rezultati 16. kroga

Sirk na prvo, Mura na tretje mesto

Uredništvo 10. november 2018 3 Komentiraj
Mura je dobro formo potrdila z zmago proti Gorici, ki je v zadnjih tednih povsem popustila in hitro izgublja zagon iz uvodne faze sezone. Rok Sirk na čelu lestvice strelcev.

Prva tekma 16. kroga državnega prvenstva je pripadla Muri, ki je pred 2.000 gledalci v Fazaneriji premagala Gorico ter skočila na tretje mesto prvenstvene lestvice. Mura je tako na lestvici prehitela prav Gorico, ki je po odličnem  začetku sezone v zadnjem času močno popustila, saj je na zadnjih štirih tekmah osvojila vsega eno točko.

Prvi polčas je prinesel malo razburjenja, saj je bilo na prvo priložnost treba počakati do 34. minute, ko je Grega Sorčan brez večjih težav ukrotil strel Roka Sirka. Dve minuti pred koncem polčasa je po kotu najvišje skočil Sirk in odlično strelsko formo potrdil z novim zadetkom, po katerem je celo zasedel vrh lestvice najboljših strelcev. Sirk je prvi nogometaš 1. SNL v letošnji sezoni, ki je uspel doseči deset zadetkov.

Tudi drugi polčas je gledalce bolj ali manj puščal ravnodušne, Gorica pa je svojo prvo priložnost na tekmi dočakala šele v 75. minuti, ko je Žiga Lipušček za malo zgrešil gol po predložku s prostega strela. Isti igralec je imel globoko v sodnikovem dodatku še eno priložnost, a je bil njegov poskus prešibak, da bi ogrozil zasluženo zmago Prekmurcev.