Sijajna zmaga Maribora na Islandiji, naslednji krog je skorajda zagotovljen

Uredništvo 10. julij 2019 24 Komentiraj
Dino Hotić je z golom zaključil sijajen dan, ko je prvič postal tudi oče. (foto: pigac.si)
Maribor je izkoristil svoje bogate evropske izkušnje in na prvi tekmi kvalifikacij za ligo prvakov opravil levji del posla. Naslednji krog lahko odnese samo kakšna katastrofa. Rok Kronaveter je že blestel.

- Kvalifikacije za ligo prvakov, 1. krog:

Prva tekma

VALUR 0:3 MARIBOR
Peričić 42., Hotić 60., Kronaveter 87. (11m)

Stadion:
Hildarendi. Sodnik: Krzysztof Jakubik (POL). Rumeni kartoni: Cretu, Tavares, Ivković; Sigurdsson.

Valur: Halldorsson, Hedlund, H. Sigurdsson, Pedersen, K. Sigurdsson, Larusson, Adolphsson, Petry, Eiriksson, Sigurbjornsson, Finsen. Trener: Ólafur Jóhannesson

Maribor: Pirić, Vrhovec, Kronaveter, Cretu, Tavares (od 75. Požeg Vancaš), Hotić (od 83. Kramarič), Milec, Viler, Ivković, Kotnik, Peričić. Trener: Darko Milanič

Maribor je danes gostoval na Islandiji, pri Valurju in v prvem polčasu naletel na motiviranega nasprotnika. Islandci so bili kar nevarni, zapretili so že v osmi minuti, a je bil Pirić ob poizkusu Finsna na mestu. Mariborčani so potrebovali kar nekaj časa, da so prevzeli pobudo, ob tem pa so imeli tudi nekaj sreče, da niso že zaostali, saj so bili domačini nevarni. Ko pa so enkrat jo (nevarna sta bila Kronaveter in Cretu), je padel tudi prvi gol. Tekla je 42. minuta. Kronaveter je izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru je bil novinec v ekipi Maribora Špiro Peričić in zadel za vodstvo slovenskih prvakov. Hrvat je mrežo zatresel z glavo. Maribor je tako na odmor med obema polčasoma odšel z minimalno prednostjo, ki mu je zagotovila manj pritiska v nadaljevanju tekme.

Islandci so tudi na začetku drugega polčasa zapretili, Pirić pa je zaustavil strel Sigurdssona, to je bil zelo nevaren poizkus domačinov. Na drugi strani je bil s prostega strela nevaren Kronaveter, domači vratar je uspešno posredoval. Mariborčani so nasprotnika, ki ima na tej ravni manj izkušenj, kaznovali za nekonkretnost. Kombinirali so Viler, Kotnik, Kronaveter in Dino Hotić, prav slednji je zadel za 2:0. V 70. minuti bi Kronaveter skorajda odločil ta dvoboj, a situacije na ena ena ni znal izkoristiti. V 84. minuti je bil v priložnosti rezervist Požeg Vancaš, vendar je ostalo pri izidu 2:0. Je pa zato Maribor priložnost za tretji gol dobil hitro zatem, enajstmetrovko je priigral Martin Kramarič, realiziral pa jo je kdo drug kot Rok Kronaveter, ki je na prvi uradni tekmi z golom in dvema asistencama nakazal, da bo velika okrepitev za Maribor.

Maribor je z današnjo zmago skorajda že uvrščen v naslednji krog, seveda pa bo moral prej odigrati še povratno tekmo z Valurjem.