19.4.2017, ob 20:45 | Štadion: Stade Louis II | Sodnik: D. Skomina (SLO)
Valère Germain 81' 3 : 1
Rezultati 1. kroga

Sijajna sezona Monaca še traja

Uredništvo 19. april 2017 16 Komentiraj
Monaco je presenetljivi in povsem zasluženi polfinalist Lige prvakov! Vodilni klub francoske Ligue 1 je dobil tudi povratno tekmo proti Borussii iz Dortmunda in se veseli velikega uspeha.

Monaco si boljšega začetka povratne tekme četrtfinala Lige prvakov ne bi mogel začeti. Francoski predstavnik, ki je dobil prvo tekmo v Dortmundu, je namreč vodil že v tretji minuti. Mendy je opravji levji delež posla, vratar Dortmunda je branil, odbito žogo pa je v mrežo pospravil mladi up Kylian Mbappe. Nemci so iskali odgovor in v 14. minuti so bili blizu izenačenju, ob prostem strelu Sahina je Subašića rešila vratnica. Le nekaj minut pozneje pa že 2:0 za domačine. Lemar je sprejel žogo na vrhu kazenskega prostora, podal Radamelu Falcau, ki je neusmiljeno zadel. Thomas Tuchel je moral menjati, v 27. minuti je namesto Durma vstopil Dembele. Subašić je bil na preizkušnji v 32. minuti, po podaji Reusa Aubameyangu. Reus je bil v akciji tudi v 38. minuti, s petom je podal Aubameyangu, toda Hrvat na golu Monaca je tudi tokrat pravi čas reagiral. Subašić je v 41. minuti rešil gol, s prostega strela je udaril Reus! Domačini so prvi polčas odigrali odlično, žogo so imeli manj v posesti, a so uspeli dvakrat zadeti, na drugi strani so gostje streljali prazne naboje.

Hitro po povratku na zelenico je Borussia uspela zmanjšati zaostanek. Ogenj upanja je z golom v 48. minuti prižgal Marco Reus, ki je zadel po podaji Dembeleja. Domačini so skušali vrniti preko Falcaa v 51., toda Kolumbijec je ostal pri enem zadetku nocoj. Isti igralec je imel v 65. minuti lepo priložnost za 3:1, toda bil je premalo natančen. Sledil je udarec Schmelzerja na drugi strani v 66. minuti, vendar mimo gola. Zapretil je tudi Mbappe v 69. minuti, brez uspeha. Nemci so v 74. minuti izpeljali lepo akcijo, Dembele za Kagawo, slednji so Reusa, ki je streljal močno, Subašić pa je bil še enkrat več na mestu! Manj kot deset minut pred koncem je za Monaco v igro vstopil Germain in potreboval izjemno malo časa, da je dosegel zadetek. Ko je semafor kazal izid 3:1, je bilo seveda povsem jasno, da je upov za Borussio konec, Monaco pa je prišel do velikega uspeha.