Sijajen uspeh ukrajinskega nogometa

Uredništvo 15. junij 2019 3 Komentiraj
Ukrajina je osvojila naslov svetovnih mladinskih prvakov. (foto: FIFA)
Ukrajina slavi sijajno generacijo U-20, ki je danes v finalu svetovnega mladinskega prvenstva premagala Južno Korejo in osvojila naslov svetovnih prvakov. Prvi zvezdi turnirja igralca Reala iz Madrida in Valencie.

V finalu svetovnega prvenstva do 20 let sta se presenetljivo pomerili reprezentanci, ki v tej starostni kategoriji ne beležita večjih uspehov. Ukrajina je v finalu s 3:1 premagala Južno Korejo in tako prvič v svoji zgodovini osvojila naslov svetovnih prvakov v kategoriji do 20 let, uspeh pa je še toliko večji, če vemo, da Ukrajina nikoli poprej  ni prišla dlje kot do osmine finala.

Korejci so v finalu začeli bolje in povedli preko svojega največjega zvezdnika Leeja Kangina, ki je zadel z bele točke. Ukrajinci so izenačili v 34. minuti preko Vladyslava Supriahe, ki je v drugem polčasu zadel še drugič in Ukrajino popeljal v vodstvo. Za končni izid tekme je po izjemnem prodoru poskrbel Heorhii Tsitaishvili, ki je minuto pred koncem tekme postavil končni izid.

Ukrajina je s tem potrdila primat evropskih reprezentanc na svetovnem prvenstvu do 20 let, saj je bila to že četrta zaporedna evropska zmaga. Pred dvema letoma so bili najboljši Angleži, leta 2015 Srbi, leta 2013 Francozi, zadnja neevropska reprezentanca, ki se je okitila z naslovom svetovnih mladinskih prvakov, pa je bila leta 2011 Brazilija.

Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Korejec Lee Kangin, sicer član Valencie, za najboljšega vratarja pa Ukrajinec Andriy Lunin, vratar Reala iz Madrida, ki je v minuli sezoni igral za Leganes.