SLO | SRB | ENG

Sheriff je razgalil vso nemoč Maribora, remi je srečen rezultat za blede slovenske prvake

Uredništvo 20. julij 2022 5 Komentiraj
Rok Kronaveter je v igro vstopil v drugem polčasu. (foto: pigac.si)
Nogometaši Sheriffa bodo ob ogledu posnetka tekme težko verjeli, kaj vse so zapravili danes v Ljudskem vrtu. Maribor je srečno preživel peklensko tekmo.
Za razliko od tekme v Turčiji je Maribor danes v Ljudskem vrtu začel zadržano. V uvodnih minutah ni uspel vzpostaviti kontrole. Moldavci so v 13. minuti že prvič nevarno zapretili, sprožil je Lushkja, Bergsen je mukoma odbil v kot. Sheriff je brez težav držal žogo in stiskal, v 17. minuti še enkraz zapretil, Maribor pa v 20 minutah ni pokazal prav nič.

Ogromno napak je bilo danes v mariborski igri, ki je bila precej bojazljiva in neambiciozna. Opaziti je bilo pomanjkanje samozavesti, preprosto ni bilo igralca, ki bi zadržal žogo in povezal vse skupaj. Prvič je Maribor udaril konkretno na gol v 38. minuti, nevarno akcijo je zaključič Baturina, toda Abalora je bil na svoji poziciji. Prvi polčas se je končal z izidom 0:0, to pa je bilo za Maribor glede na igro zelo dobro.
Ljudski vrt
(foto: Nogomania)

Sheriff je drugi polčas začel s priložnostjo v 50. minuti. Po podaji iz kota je za las mimo gola streljal Radeljić. V 53. minuti, po seriji napak v obrambi Maribora, pa smo videli kar dvakratno obrambo. Izjemno se je izkazal Bergsen, nato pa še eden od njegovih soigralcev. Zaustavljena sta bila kar dva "zicerja"!

Mariborske težave iz prvega polčasa so se v drugem še poglobile. Kontrola žoge je bil vselej hitro izgubljena, Mariborčani pa so se bili posledično prisiljeni večino časa braniti. Pred golom Bergsna je bilo, gledano s strani Moldavcev, že neverjetno. Mukoma in z neverjetnimi intervencijami je Maribor držal ničlo.

V 72. minuti pa neverjetno. Dolgo žogo je Radeljić poslal naprej, Tejan je dobil žogo pred gol, ki je bil prazen. Neverjetno, toda zgrešil je! Maribor je menjal, vstopil je Kronaveter, a to ritma igre ni spremenilo. Gledalci so bili na tribunah na trenutke nezadovoljni z nemočjo domačega kluba, s končnim rezultatom pa bodo težko. Sheriff je bil danes precej boljši, Maribor pa na drugi strani praktično nenevaren in večino časa podrejen.