17.8.2019, ob 17:00 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 600 | Sodnik: Rade Obrenović
Tabor Sežana 2:0 Triglav
Predrag Sikimić (11m) 39' 1 : 0
Mario Babić 93' 2 : 0
Rezultati 6. kroga

Sežana se v prvi ligi počuti zelo domače

Uredništvo 17. avgust 2019 0 Komentiraj
Tabor iz Sežane je doma premagal kranjski Triglav. (foto: uradna spletna stran kluba)
Tabor iz Sežane nima nobenih večjih težav s prilagajanjem na prvoligaško okolje. Varovanci Andreja Razdrha so na šesti tekmi zmagali že tretjič in se zavihteli na tretje mesto.
Nogometaši Taborja iz Sežane bodo kot vse kaže v prvi slovenski ligi vse prej kot muha enodnevnica. Kraševci so na prvih treh tekmah zabeležili že tri zmage in trenutno na lestvici zasedajo celo odlično tretje mesto, ta konec tedna pa so pokazali novo prepričljivo predstavo ob zmagi proti kranjskemu Triglavu.

V prvem polčasu sta prvi večji priložnosti pripadli gostom, ki so dvakrat zapretili preko svojega najnevarnejšega moža Davida Tijanića, Sežana pa je vrnila v 23. minuti, ko je vratar gostov Jalen Arko ubranil nevaren strel Dominika Mihaljevića. Šest minut pred koncem polčasa je le padel zadetek, in sicer z bele točke po igranju Verona Šalje z roko v kazenskem prostoru. Zanesljiv izvajalec je bil srbski veteran z izkušnjami iz Crvene zvezde Predrag Sikimić, ki je zabil že svoj četrti zadetek v slovenskem državnem prvenstvu.

V drugem polčasu se je Tijaniću ponudila nova priložnost za zadetek, a je njegov strel vratar Sežane Adrian Rener izbil v vratnico. V 82. minuti je sreča znova obrnila hrbet gostom, saj se je po strelu Qendrima Hasanaja zatresla še prečka, gostitelji pa so zmago potrdili v enem zadnjih napadov na tekmi, ko je s strelom pod prečko zadel Hrvat Mario Babić.

Sežančani bodo v 7. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Velenju, Kranjčani pa bodo gostili Celje.