25.10.2020, ob 14:00 | Štadion: Stadion Rajka Štolfe | Sodnik: Nejc Kajtazović
Aldair 67' 2 : 1
Rezultati 8. kroga

Sežana je zlomila tudi Olimpijo in prevzela vodstvo

Uredništvo 25. oktober 2020 4 Komentiraj
Aldair je z dvema zadetkoma pokopal Olimpijo. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Po Mariboru je v Sežani nasledla še ljubljanska Olimpija, ki je doživela drugi prvenstveni poraz v letošnji sezoni. Za zmago ekipo nekdanjega trenerja mladincev zmajev je poskrbel Aldair z dvema zadetkoma.
Stadion Rajka Štolfe je trenutno najbolj negostoljubno prizorišče v prvi slovenski ligi. Domači Tabor je na njem na petih tekmah zabeležil pet zmag, po Mariboru pa danes skalp vzel še ljubljanski Olimpiji. Ekipa Gorana Stankovića se je s tem povzpela na čelo prvenstvene na lestvice, kjer bo ostala, če Mura na zadnji tekmi kroga ne bo v gosteh premagala Domžal.

Olimpija je srečanje začela dobro, saj je že v enajsti minuti po lepem strelu Timija Maxa Elšnika zadela v polno. Mladi up zmajev je sprejel podajo Djordjeja Ivanovića ter z močnim in silovitim strelom premagal Jana Koprivca. Izenačenje je sledilo že šest minut kasneje, ko je podaji Grka Rovasa s približno 12 metrov zadel Aldair, ki je tudi danes pokazal, da je pomembna okrepitev  za sežansko moštvo.

V drugem polčasu je Olimpija zapretila preko Jana Andrejašića in Djordjeja Ivanovića, v 61. minuti pa je znova zobe pokazala Sežana, ki je preko rezervista Leona Severja zadela prečko. Šest minut kasneje je sledil popoln preobrat gostiteljev, že drugič pa je v polno zadel Aldair, ki je odbito žogo po vratnici Maria Babića pospravil za hrbet Žige Freliha.