
Benjamin Šeško (foto: Uradni facebook profil kluba)
Benjamin Šeško poudarja, da želi z Manchester Unitedom osvojiti lovorike, ob tem pa izpostavlja dobro formo ekipe in napredek v svoji prvi sezoni.
Slovenski zvezdnik Benjamin Šeško je v pogovoru za Sky Sports jasno razkril svoje ambicije pri Manchester Unitedu – želi osvajati lovorike in zgraditi uspešno kariero na Old Traffordu.
Dvaindvajsetletni napadalec je v svoji prvi sezoni že pustil močan pečat. Na 10 doseženih golov je dodal tudi vrsto odličnih predstav, s katerimi je pomagal Unitedu v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov.
Moštvo pod vodstvom začasnega trenerja Michaela Carricka v zadnjih mesecih kaže precej boljšo podobo. Od njegovega prihoda januarja je United na 12 tekmah Premier League zabeležil osem zmag, kar jih je vrnilo v boj za evropska mesta.
Šeško poudarja, da je ključ do uspeha predvsem v ekipnem duhu. “Mislim, da igramo zelo dobro. Do konca sezone je še nekaj tekem, a ekipa deluje odlično. Imamo izjemen duh,” je povedal za Sky Sports.
Slovenski napadalec ne skriva svojih ambicij.
“Rad bi tukaj osvajal lovorike. Seveda nas čaka še veliko dela, a verjamem, da imamo dovolj kakovosti, da nam to uspe,” je dodal.
“Veliko se učim od izkušenih igralcev. Imamo vrhunske nogometaše in odličen strokovni štab,” je dejal.
Šeško se je hitro prilagodil tudi življenju v Angliji. “Všeč mi je mesto, vse skupaj je zame velika priložnost. Lahko rečem, da je to zame ‘win-win’ situacija,” je še poudaril.
Manchester United želi dobro formo potrditi tudi na nocojšnji tekmi proti Brentfordu, kjer bodo poskušali narediti nov korak proti uvrstitvi v elitno evropsko tekmovanje.