
Damien Duff (foto: Getty Images)
Povratnika med irsko elito je popeljal do morebitne uvrstitve v evropske pokale. Včeraj je podpisal svežo pogodbo in navijači so ga hitro vzeli za svojega.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.
Damien Duff je svojčas nastopal za Blackburn, Chelsea, Newcastle in Fulham. Spretni krilni napadalec je v elitni Premier League zbral skoraj 400 nastopov in v Angliji osvojil pet lovorik, po končani karieri pa se je kmalu podal še v trenerske vode. Izkušnje si je sprva nabiral v mladinskem pogonu Shamrock Roversov in pri škotskemu velikanu Celticu, kjer je bil pomočnik trenerja v članski ekipi.
Leto dni je bil še pomočnik selektorja v reprezentanci Irske, potem pa je sprejel delo pri Shelbournu. Gre pa za nekdanjega irskega velikana, ki je osvojil 13 naslovov državnega prvaka, toda zadnjega v letu 2006. Na začetku je Duff tudi pri Shelbournu opravljal dolžnosti v mladinskem pogonu, novembra 2021 pa je prvič dobil priložnost, da prevzame člansko ekipo. Delo je sprejel in se zelo izkazal.
Duff je bil sprva predviden kot začasna rešitev, toda hitro je dokazal, da gre za nadarjenega stratega. Doslej je ekipo vodil že na 81 tekmah v vseh tekmovanjih, letos pa je v prvenstvu osvojil celo četrto mesto in včeraj je klub sporočil, da je Damien Duff tudi podpisal svežo pogodbo. V svoji prvi sezoni je povratnika med elito popeljal do spodobnega 7. mesta in tudi nastopa v finalu irskega pokala.
V aktualni pa je torej osvojil četrto mesto v irski Premier League in odvisno od razpleta finala letošnje izvedbe IFA pokala, se bo morda s Shelbournom boril celo za uvrstitev v evropske pokale. “Shelbourne FC je klub, ki je v Dublinu nastal že davnega leta 1895. Zgrajen je bil s trdim delom, spoštovanjem, ponižnostjo in iskrenostjo. Tega nam nihče ne more vzeti, se vidimo kmalu!”