8.5.2019, ob 21:00 | Štadion: Johan Cruyff Arena | Sodnik: F. Brych (NEM)
2 : 3 95' Lucas Moura
Rezultati Polfinala

Še ena norišnica v ligi prvakov, Tottenham senzacionalno v finalu!

Uredništvo 8. maj 2019 38 Komentiraj
Če ste mislili, da se v torek videli vse... Ne, niste. Tudi Ajax in Tottenham sta odigrala izjemno tekmo, na kateri pa je Angležem v enem polčasu uspel popoln preobrat. Junak večera: Lucas Moura!

Nogometaši Ajaxa po pričakovanjih danes niso branili minimalne prednosti s prve tekme. Takoj so začeli igrati svojo igro in praktično takoj tudi zapretili. Že v tretji minuti je do nevarnega strela v kazenskem prostoru prišel Dušan Tadić, žoga se je odbila od Trippierja, na koncu je Hugo Lloris odbil v kot. Po podaji iz kota pa... Gol. Najvišje je skočil Matthijs de Ligt in Ajax popeljal v vodstvo. Na drgui strani je bil nevaren Son v šesti minuti, zadel je vratnico! Prejeti gol Angležev niti ni pretirano prizadel, tako ali tako so za napredovanje v vsakem primeru potrebovali najmanj dva.

Sledilo je obdobje, ko so se vendarle prebudili gostje. Najprej je v 27. minuti Onanaja preizkusil Son, a streljal preslabo. Sledil je še poizkus Moure, Onana pa je bil spet na mestu. Ajax je v nadaljevanju spet zaigral svojo igro, atraktivno, lahkotno, enostavno... Potem pa je na sceno stopil Dušan Tadić. V 30. minuti je bil blizu, bil je nevaren. Pet minut pozneje pa je Srb lepo zaposlil Hakima Ziyecha, ki je z levico mojstrsko matiral Llorisa.

Tottenham je na začetku drugega polčasa pritisnil in to je bil začetek velikih stvari, ki so sledile. Prvi je zapretil Alli v 53. minuti. Pobudo Angležev je z golom vendarle uspel kronati Lucas Moura v 55. minuti. Samo štiri minute pozneje nov gol Moure. Onana je najprej zaustavil njegov poizkus, branilci pa žoge niso uspeli izbiti, do nje je še enkrat prišel Brazilec in poravnal izid na 2:2.

Tottenham je imel nato pol ure časa za tretji in hkrati gol za finale! Domačini so skušali zadeti še enkrat, poizkušal je Ziyech, a neuspešno. Sledil je tudi poizkus De Ligta. Tottenham je stiskal in stiskal, držal ritem in pobudo. V 79. minuti se je zatresel okvir Tottenhamovega gola, Ziyech je imel na nogi finale. Na drugi strani prečka za Tottenham, tekla je 86. minuta norega pritiska gostov, ko je Vertonghen v prečko zadel s petih metrov. Sodnik Felix Brych je tekmo podaljšal za pet minut, ki so se precej zavlekle. V tretji minuti podaljška je imel Ziyech še enkrat na nogi finale, toda Hugo Lloris se je izkazal.

Srečanje se je skorajda že končalo, ko je eno od dolgih žog Alli spustil do Moure, ki je nekako uspel zadeti za 3:2! Sreda je tako ponudila izjemno tekmo, Tottenham pa je v praktično že izgubljeni situaciji poskrbel za neverjeten preobrat