SLO | SRB | ENG
22.10.2023, ob 17:30 | Štadion: Športni park NK Aluminij | Gledalcev: 600 | Sodnik: Dejan Balažič
Žan Baskera
46'
Filip Kosi
Loren Maružin
62'
Artem Bilyi
Sandro Jovanović
74'
Jakov Katuša
Gal Gorenak
74'
Darly N'Landu
Andrej Pogačar
46'
Dejan Vokić
Madžid Šošić
70'
Marko Merdović
Stipo Marković
77'
Ivan Krolo
Caio Cruz
85'
86'

Se bo Pevnikov stolček zamajal? Aluminij je v slabi seriji, v prihodnjih krogih pa mu bržkone ne bo nič lažje

Uredništvo 22. oktober 2023 0 Komentiraj
Radomljani so bili nocoj precej boljši od Aluminija. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Kidričani so v vse večjih težavah, varovanci Oliverja Bogatinova pa so bili nocoj zelo konkretni in se veselili pomembne zmage v Prvi ligi.

V Kidričevem sta se nocoj pomerila Aluminij in Radomlje, šlo je za pomemben obračun na dnu lestvice Prve lige. Že v uvodnih minutah so mlinarji nakazali, da so k šumarjem prišli po tri točke in že v 7. minuti so povedli! Hrvoj je po lepi akciji lepo podal s strani, Madžid Šošić pa je s strelom po tleh lepo premagal čuvaja mreže domače ekipe – 1:0. Prav vse je nocoj potekalo po notah Radomelj.

Do izteka prvega polčasa so bili varovanci trenerja Oliverja Bogatinova precej boljši tekmec in Aluminij je imel kar nekaj sreče, da je so zaostajali samo za zadetek. Le tri minute po nadaljevanju je po zapravljeni žogi v napad oddrvel Da Cruz in z bližine premagal mladega vratarja Petka za 2:0! Naslednja obetavna priložnost je prav tako pripadala gostom, toda Vokić se v 73. minuti ni izkazal s strelom.

Z zmago so Radomljani zdaj skočili na sedmo mesto v prvenstvu, Aluminij pa ostaja na devetem in se izkazuje za zgodnjega kandidata v borbi za obstanek v Prvi ligi. Po treh porazih v vseh tekmovanjih zdaj Aluminij čaka obračun z Olimpijo v Stožicah čez teden dni. Na drugi strani bodo isti dan Radomlje gostile Muro, ki se v tem trenutku nahaja na šestem mestu in je v seriji dveh porazov.