20.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Veltins-Arena | Gledalcev: 54.417 | Sodnik: Carlos Del Cerro (ŠPA)

Uredništvo 20. februar 2019 7 Komentiraj
Manchester City je imel na papirju ugoden žreb, na igrišču pa niti malo. Schalke se je kar nekaj časa spogledoval z velikim uspehom, a so Nemci na koncu pregoreli v veliki želji in pomanjkanju kakovosti.
Gostje so na začetku tekme prevladovali in kazalo je, da bodo tekmo hitro obrnili sebi v prid. Že v sedmi minuti smo videli prvo priložnost Aguera, vratar Schalkeja pa je bil na mestu. Sčasoma so se Nemci nekako rešili pritiska, toda sledil je hladen tuš. Vratar Fahrmann je signaliziral sodniku, želel je prekinitev igre, ko je nanj pritisnil nasprotnik, je naredil napako. Silva in Aguero sta pritisnila, Serigo Aguero pa je Manchester City popeljal v vodstvo. Zatem sta imela Silva in Sterling v nogah akcijo za 2:0, a sta se zapletla. Kazen je sledila. Otamendi je igral z roko, dosojena je bila enajstmetrovka (po VAR), ki jo je realiziral Bentaleb. To pa še ni bilo konec. Schalke je na odmor odšel s prednostjo, Fernandinho je zakrivil še eno enajstmetrovko, znova pa je bil natančen Bentaleb.

Drugi polčas je prinesel kar precej zanimivosti. Schalke je vodil, City pa želel izenačiti. Toda po 68. minuti so se stvari za goste zapletle, kajti branilec Nicolas Otamendi je prejel rdeči karton in moral z igrišča. Kljub igralcu manj so Angleži grizli in izenačili. V 85. minuti je zadel Leroy Sane. City se z remijem ni zadovoljil. Nemcem, ki so presenetili z odporom, je gol v 90. minuti zabil Raheem Sterling