SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Šampionski trener je odšel: Basel je imenoval novega stratega in navijači niso navdušeni

Uredništvo 16. junij 2025 0 Komentiraj
Ludovic Magnin (foto: uradna spletna stran kluba)
Basel se je vrnil na vrh švicarskega nogometa in osvojil dvojno krono, toda zdaj je ostal brez arhitekta uspehov in danes je klub imenoval naslednika.

Fabio Celestini je letos po dveh sezonah zapustil švicarski Basel, ki ga je letos popeljal do dvoje krone, ob tem pa je sijal veteran Xherdan Shaqiri. Čaka na ponudbe klubov iz močnejših lig, Basel pa je danes imenoval naslednika in delo je dobil 46-letni Ludovic Magnin, ki ga čaka zahtevna naloga. Predvsem zato, ker so navijači zelo skeptični. 

Magnin se namreč ni pretirano izkazal na klopeh Züricha ter Altacha, je pa opravil kar dobro delo v treh sezonah kot trener Laussaneja.   

Zanimivo bo videti, kako se bo vse skupaj izšlo. Celestinija se je na neki točki povezovalo s Sevillo ter Getafejem, toda te govorice so potem potihnile, Sevilla je ravno danes imenovala novega trenerja. Trenutno je 49-letnik blizu selitvi v Rusijo, snubil pa naj bi ga CSKA iz Moskve.

Magnin pa je dobil priložnost, da se dokaže s šampionsko ekipo in naredi korak naprej v karieri. Pogodbo ima do konca junija leta 2027.

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Atletico Madrid udaril nazaj: "Real Madrid nas zabava še bolj kot Barcelona!"

Kocka_Mraza
9.6.2026, 22:51
TO SE ŠIRI PO SPLETU : Gaymania se je zagledala v butaste članke

1

URADNO: Olimpija ima novega trenerja, dela se je lotil Mišo Brečko!

JCV21
9.6.2026, 21:30
Čudno, da je takrat zavrnil NKCE zdaj pa je prevzel slabši klub... Tudi finančno bi verjetno tam bil na boljšem.

1

Barcelona znova išče denar: stroški za Nou Camp so ušli izpod nadzora

elginno
9.6.2026, 20:10
pa kak pri pizdi nimate nikol denarja, pa to moreš bit bolan, prvi tam prvi tam razprodani stadioni, ne štekam ka so ovi delali vsa ta leta seronje

8

Perez pripravlja dosje o Barceloni in od UEFA zahteva, da Kataloncem odvzame vse lovorike

Maestro8
9.6.2026, 19:38
Treba malo pozornost preusmerit v Barcelono, da zakriješ 2 polom sezoni, polom stanje v ekipi in dejstvu, da si z Mbappejem brcnil v temo in si zjebal šampionsko ekipo. Je pa malce smešno, da Perez govori o ukradenih lovorikah.

Poudarjeno

Predsednik Maribora je odprl neposredno fronto proti lastniku kluba. Težko razumem, da bi jaz dal 10 milijonov in pustil, da mi nekdo soli pamet. Strokovno morda še, strateško pa zagotovo ne. Ko je bil v klubu Zlatko Zahović, so vsi lepo živeli. Potem so ga 'spakirali', sami pa ostali v klubu. Zdaj so tukaj Turki. ...več
Matjaž Kek
Žalostno je, kako se vse skupaj končuje po vsem tem, kar je dosegel. Znova je piknil Slota. Ko zahteva 'heavy-metal', si dejansko želi nogometa Jürgena Kloppa. Mislim, da Mo ne more več slediti takšni intenzivnosti, noge mu ne dopuščajo več takšnega ritma. ...več
Wayne Rooney kritičen do Mohameda Salaha
Povratek v Evropo? Nekoč si tega seveda želim. Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost. Igram v velikem klubu, moj fokus je tukaj, zato se s prihodnostjo ne obremenjujem. ...več
Marcel Ratnik

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 306
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.