25.9.2019, ob 18:00 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 1.000 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 25. september 2019 1 Komentiraj
Stefan Savić je blestel ob visoki zmagi Olimpije v Domžalah. (foto: pigac.si)
Olimpija je v Domžalah povsem devastirala nasprotnika. Blesteli so Menalo, Savić in Cekici, tresel pa se je tudi okvir domžalskega gola. Ljubljančani so pred večnim derbijem zelo dobro razpoloženi.
Srečanje v Domžalah se je začelo s strelom mladega Tamarja Svetlina, ki je že v drugi minuti ogrel Nejca Vidmarja. Ljubljančaniso srečanje začeli slabo, nepovezano in brezidejno. Takodo 16. minute, ko je po napaki Domžal Vukušić zaposlil Menala, ki je sijajno podal Stefanu Saviću, ki je z natančno odmerjenim strelom premagal Mulalića. V 19. minuti nova napaka domačih, Savić je zaposlil Tomića, ki pa je zadel le vratnico. V 22. minuti je Cekici meril s prostega strela, za las je zgrešil cilj. Domžale so bile v tem trenutku podrejene Olimpiji, ki pa si je v 29. minuti privoščila napako, pod prečko je meril Tamar Svetlin in dosegel svoj prvi gol v 1. SNL. V 32. minuti pa nov gol Olimpije. Najprej je Menalo zapravil dvoboj ena na ena, nato pa je Endri Cekici s precejšnje razdalje dosegel fenomenalen gol. Do konca prvega polčasa še dve nevarnosti za Domžale, toda Menalo in Cekici nista izkoristila situacij.

Začetek drugega polčasa kar lep čas ni ponudil veliko. V 57. minuti prva priložnost, Vuk je po podaji Sikoška slabo zaključil. Že v naslednji minuti pa po res dolgi žogi stoodstotna situacija za Savića, ki je prišel sam pred Mulalića, lahko bi tudi podal, a je streljal sam. Hitro bi lahko sledila kazen, a se je Vidmar izkazal ob strelu Podlogarja. V 61. minuti nov gol Olimpije, po lepem prodiranju Tomića je drugi gol danes zabil Savić. V 72. minuti je Hadžić menjal, vstop Jucieja Lupete se mu je hitro obrestoval, robustni napadalec je po podaji Menala atraktivno, v kung fu slogu, zadel za 4:1. Vidmar pa še ni bil brez dela, Podlogar ga je v 78. minuti resno ogrožal. Olimpija je še naprej igrala za peti gol, pretil je danes odlični Luka Menalo, Domžale, pri katerih je bil Senijad Ibričić danes z izjemo izvajanja kotov daleč od liderja moštva, pa niso imele rešitev.