4.12.2019, ob 20:15 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 1.700 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Olimpija 0:1 Domžale
0 : 1 53' Senijad Ibričić (11m)
Rezultati 20. kroga

Rumena prha za zmaje: Nepričakovan poraz v Stožicah

Uredništvo 4. december 2019 0 Komentiraj
Senijad Ibričić je z bele točke dosegel edini gol v Stožicah. (foto: pigac.si)
Olimpija je zapravila veliko priložnost, da bi zimo preživela s kar sedmimi točkami naskoka pred Mariborom. V Stožicah je odločila enajstmetrovka Senijada Ibričića, v obratni vlogi je znova zamočil Ante Vukušić.
Olimpija je na zadnji tekmi sezone v Stožicah gostila sosednje Domžale in se bržčas nadejala zmagi, s katero bi njena prednost v zimskem premoru znašala kar sedem točk. Načrt se je povsem izjalovil, saj je Olimpija doživela poraz proti nasprotniku, kateremu je na zadnjih dveh medsebojnih tekmah skupaj zabila kar osem zadetkov, posledično pa bo prednost pred Mariborom in Aluminijem znašala le štiri točke.

Olimpija je začela odlično, saj je že po manj kot minuti igre Jucie Lupeta, ki je dobil priložnost ob odsotnosti poškodovanega Endrija Cekicija, sam prišel pred domžalska vrata, a je Ajdin Mulalić njegov strel ubranil. V nadaljevanju polčasa sta zapretila še Stefan Savić in Ante Vukušić, slednjemu pa je gol z blokom pred golovo črto preprečil domžalski branilec Nikola Vujadinović. V izteku polčasa je imela Olimpija še dve priložnosti, a tudi strela Luke Menala in Vukušića nista presenetila Mulalića.

V osmi minuti nadaljevanja je Vitja Valenčič v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Vujadinovića in zakrivil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Senijad Ibričić. Sledili sta še dve zapravljeni priložnosti nocoj nerazpoloženega Vukušića, v 79. minuti pa je Olimpija dobila največjo priložnost za zadetek, ko je po prekršku Svena Šoštariča Karića nad Menalom sodnik znova pokazal na belo točko. Navkljub nekaterim predhodno zgrešenim strelom je znova zalet vzel Vukušić in grdo zgrešil, saj je žoga zletela mimo leve vratnice. V isti akciji je zaradi ugovarjanja drugič porumenel strelec domžalskega zadetka Ibričić, ki je tako predhodno končal tekmo. V sodnikovem dodatku so imele Domžale lepo priložnost za še bolj izdatno zmago, a je strel Dejana Lazarevića zadel le vratnico. Takoj zatem pa je zaradi grobega prekrška rdeči karton pri domačih dobil domači branilec Macky Bagnack, kar je bilo zadnje razburjenje na sicer zelo dinamični in pestri tekmi.