29.9.2019, ob 17:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 250 | Sodnik: Damir Skomina
Rudar 1:1 Triglav
Mičo Kuzmanović 28' 1 : 0
1 : 1 91' Egzon Kryeziu
Rezultati 12. kroga

Rudar v sodnikovem dodatku ob prvo zmago v sezoni

Uredništvo 29. september 2019 0 Komentiraj
Triglav je v sodnikovem dodatku osvojil veliko točko (foto: uradna spletna stran kluba)
Triglav je v eni zadnjih akciji na tekmi izničil prednost Rudarja, ki je tako tudi po dvanajstem in doslej najboljšem poskusu še naprej brez prvenstvene zmage.
Rudar iz Velenja je danes odigral prvi 'mali finale" sezone, v kateri mu močno grozi najbolj črn scenarij. Tekmec je bil neposredni tekmec v bitki za obstanek, razplet tekme pa je prinesel novo veliko razočaranje za knape, ki po dvanajstih krogih še naprej ostajajo brez prvenstvene zmage.

Rudar je srečanje začel v skladu z željami, saj  je v 28. minuti povedel po natančnem strelu Mića Kuzmanovića, ki je z razdalje lepo premagal gostujočega vratarja Luko Čadeža. V prvem polčasu je imel Rudar še eno lepo priložnost, a je po gneči v kazenskem prostoru Triglava zadel le vratnico.

Drugi polčas je prinesel malo razburljivosti, še najbližje je bil mladi Adam Vošnjak, čigar strel je Čadež uspel izbiti v kot. V 69. minuti je malce previsoko z roba kazenskega prostora meril Dominik Radić, v 70. minuti pa je strel Rijada Kobiljarja ustavil Čadež. V 72. minuti je imel Rudar na pladnju zmagu, ko je Damir Skomina po prekršku Milana Milanovića nad Rijadom Kobiljarjem pokazal na belo točko. Zalet je vzel Dominik Radić, a je žoga zadela le prečko. Isti igralec je zapravil še eno izjemno priložnost v 78. minuti, ko je bil sam pred Čadežem, a je slednji žogo preusmeril v kot.

Vse zapravljene priložnosti so se Rudarju kruto maščevale v sodnikovem dodatku, ko je vrsto slabih reakcij domače obrambe v kazenskem prostoru kaznoval Egzon Kryeziu in postavil končni izid tekme.