23.11.2019, ob 12:45 | Štadion: Stadion ŽAK | Gledalcev: 500 | Sodnik: Marko Podgoršek

Uredništvo 23. november 2019 0 Komentiraj
Bravo je na derbiju začelja lestvice premagal Rudar. (foto: uradna spletna stran kluba)
Obračun ekip z dna lestvice je pripadel Bravu, ki ima po novem že devet točk prednosti pred daleč najslabšo ekipo 1. SNL Rudarjem iz Velenja. Bodo odšli knapi na zimski premor brez ene same zmage?
Obračun ekip z začelja lestvice je pripadel nogometašem Brava, ki so taki prekinili niz štirih zaporednih porazov ter si priigrali kar devet točk prednosti pred Rudarjem, ki ima le še dve priložnosti, da v jesenskem delu sezone vpiše vsaj eno zmago. Delo bo za Velenjčane, ki se že močno spogledujejo z izpadom v drugo ligo, zelo zahtevno, saj se bodo na zadnjih dveh tekmah pomerili najprej z Domžalami, nato pa še z Mariborom.

Bravo  je povedel že v sedmi minuti, ko je po prekršku Tomaža Stopajnika nad Milanom Đajićem z bele točke natančno meril Mustafa Nukić. Vodstvo je trajalo le tri minute, ko je po podaji Borne Petrovića zadel Mićo Kuzmanović. V nadaljevanju polčasa je bil Rudar nevarnejši,  26. minuti pa je po strelu Dominika Radića zadel prečko.

Bravo je v končnici polčasa znova pokazal zobe, ko je nevarno zapretil Besart Abdurahimi, njegov strel pa je Stopajnik s težavami le uspel ukrotiti.

V drugem polčasu se je znova zatresel okvir vrat po strelu enega najboljših igralcev tekme Milana Đajića, isti igralec pa je v 68. minuti le zadel v polno, in sicer je po podaji Nukića s strelom z desne strani matiral Stopajnika.