30.9.2018, ob 16:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 200 | Sodnik: Roman Glažar

Uredništvo 30. september 2018 1 Komentiraj
Rudar iz Velenja je v zadnjih petih minutah dosegel kar dva zadetka in poskrbel za nov boleč poraz Domžal, ki so že petić v letošnji sezoni ostale praznih rok. Zmagovalca odločil prosti strel Davida Kašnika.

Nogometaši Domžal v zadnjem času rušijo številne pozitivne mite v zvezi z obračuni z nekaterimi prvoligaškimi nasprotniki. Tako so pred kratkim izgubili proti Triglavu, ki so ga v minuli sezoni premagali na vseh štirih tekmah, končana pa je tudi pozitivna serija proti Rudarju, ki so ga v tem koledarskem letu prav tako premagali trikrat. Poraz v Velenju je bil za Domžalčane še posebej grenak, saj so imeli zmago skorajda že v žepu, a so po dveh prejetih zadetkih v zadnjih petih minutah tekme ostali povsem praznih rok.

Gostje so odlično odprli srečanje, saj so povedli že v sedmi minuti. Po podaji Agima Ibraimija iz kota je na drugi vratnici žogo pred gol vrnil mladi up Adam Gnezda Čerin, v polno pa je z glavo zadel Dario Melnjak. Rudar je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost za izenačenje v 24. minuti, ko je strel Davida Arapa zadel prečko.

Rudar je ob začetku drugega polčasa žogo imel v svojih nogah, a ni uspel resneje ogroziti vrat, ki jih je ponovno branil povratnik v začetno enajsterico Dejan Milić.

Sledil je zaključek, v katerem so Domžale zakockale vse, kar so si priigrale v predhodnem delu tekme. V 84. minuti je Milić po strelu Davida Kašnika žogo izbil v kot, minuto kasneje pa je Rudar izenačil in sicer po akciji, v kateri je Robert Pušaver poslal dolgo žogo v kazenski prostor, tam pa se je najbolje znašel rezervist Tim Vodeb in poskrbel za izenačenje.

Tri minute kasneje je za najbolj svetel trenutek v doslej zelo sivi sezoni Rudarja poskrbel Kašnik, ki je velemojstrsko izvedel prosti strel in poskrbel za popoln preobrat. Rudar je po dolgem času zapustil samo začelje prvenstvene lestvice, Domžale pa so doživele že peti poraz.