5.8.2018, ob 18:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 300 | Sodnik: David Šmajc

(foto: NK Rudar Velenje Jurij Vodušek)
Rudar iz Velenja še naprej deluje izgubljeno, saj po remiju proti Krškemu (1:1) še naprej ostaja prikovan na samo začelje prvenstvene lestvice. Nov poraz je v drugem polčasu preprečil Milan Tučić.

Nogometaši Rudarja iz Velenja so sezono odprli s skupno zmago 10:0 proti Tre Fioriju iz San Marina, nato pa je sledil prosti pad, ki se tudi z remijem proti Krškemu ni zaustavil. Velenjčani so osvojili prvo točko v novi sezoni, kljub temu pa po tretjem krogu še naprej ostajajo pri samem dnu prvenstvene lestvice.

Prvi polčas je pripadel Krškemu, ki je povedel v 24. minuti, ko je Francoz Marco da Silva s prostega strela z desne strani premagal velenjskega vratarja Anžeta Malnarja. Trinajst minut kasneje bi Krčani skorajda vodili že z dvema goloma prednosti, a je strel Luke Volariča končal v levem vratniku.

Rudar, ki v prvem delu igre ni pokazal praktično ničesar, vendarle ni dolgo čakal na izenačenje. To je namreč sledilo v deveti minuti nadaljevanja, ko je po predložku Roberta Pušaverja s težkega položaja z glavo zadel Milan Tučić. Krčani so imeli nato preko Milana Ristovskega in Sandija Ogrinca dve priložnosti  za novo vodstvo, znova pa je bilo vroče deset minut pred koncem, ko je pred vrati Rudarja žogo zgrešil neovirani Nikola Mandić. Ob koncu tekme se je izkazal tudi gostujoči vratar Marko Zalokar, ki je zaustavil strel Dominika Radića z glavo.