25.5.2019, ob 17:55 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 300 | Sodnik: Asmir Sagrković

Uredništvo 25. maj 2019 0 Komentiraj
Milan Tučić je sezono sklenil s kar 15 zadetki. (foto: uradna spletna stran kluba)
Rudar in Triglav sta na zaključni tekmi sezoni uprizorila odprto predstavo s številnimi priložnostmi, Luka Majcen pa je tik pred koncem tekme na drugem mestu lestvice strelcev ujel Roka Kronavetra.

V Velenju sta se pomerila nasprotnika, ki sta večji del sezone preživela v bitki za obstanek. Oba sta svoj prvoligaški status podaljšala že nekaj krogov pred koncem sezone, zato sta si danes lahko privoščila odprto predstavo, v kateri so gledalci videli veliko zanimivih akcij. Že v uvodnih desetih minutah sta imeli obe ekipi po eno lepo priložnost; najprej je v šesti minuti zapretil Damjan Trifković, nekaj minut kasneje pa je domača obramba blokirala strel Dominika Radića. V deveti minuti je padel prvi zadetek, ki ga je po odbiti žogi kranjske obrambe dosegel Milan Tučić, ki je tako dosegel že svoj petnajsti prvenstveni zadetek v sezoni. V 14. minuti je sledila nova velika priložnost, ko se je prvi strelec Triglava Luka Majcen sam znašel pred domačim vratarjem Matejem Radanom, a bil premalo odločen. V končnici polčasa je branilec Triglava Žan Rogelj dobro posredoval po protinapadu Dominika Radića, tik pred koncem pa je Žiga Škoflek s prostega strela zadel vratnico.

V četrti minuti nadaljevanja je Radan sijajno posredoval po strelu Majcna z glavo, po seriji priložnosti gostov pa je domača obramba naposled klonila v 70. minuti, ko je prosti strel z roba kazenskega prostora učinkovito izvedel David Tijanić. Sledile so nove minute Triglava, ki je imel preko Ivana Crnova in Gašperja Udoviča dve novi izvrstni priložnosti, tretji zadetek na tekmi pa je padel v 84. minuti, ko je Radić protinapad Rudarja tokrat zaključil z zadetkom. Triglav je štiri minute kasneje preko Majcna zadel vratnico, v sodnikovem dodatku pa je prvi kranjski strelec vendarle zadel in sicer je izkoristil lepo podajo Roglja z desne strani ter se na drugem mestu lestvice strelcev izenačil z Rokom Kronavetrom. Za Majcna je bila to z naskokom najboljša sezona v karieri, poleg 17 zadetkov pa si jo bo zapomnil tudi po izboru v udarno enajsterico sezone.