Rožmanova Rijeka na Poljudu uničila Hajduk

Uredništvo 1. december 2019 0 Komentiraj
Rijeka je na Poljudu slavila kar s 4:0. (foto: uradna spletna stran kluba)
Simon Rožman je v hrvaškem prvenstvu dočakal dan, ki bo za navijače Rijeke zgodovinski. Njegovi varovanci so na jadranskem derbiju ponižali Hajduk in izenačili najvišjo zmago Rijeke na gostovanjih v Splitu.
V nogometu se stvari včasih lahko obrnejo zelo hitro. Ni še minilo prav veliko časa od katastrofalnega poraza Rijeke proti Dinamu, po katerem je vodstvo kluba kar štiri igralce vrglo iz ekipe, danes pa je na Reki ozračje že povsem drugačno, saj so varovanci slovenskega trenerja Simona Rožmana na jadranskem derbiju poskrbeli za zmago, ki bo odmevala še dolgo.

Rijeka je na Poljudu slavila kar s 4:0, s čimer je izenačila svojo najvišjo zmago na gostovanjih v Splitu po letu 2006, današnja zmaga pa ima posebno vrednost, saj Hajduk na lestvici hrvaškega prvenstva še vedno zaseda drugo mesto in ima tudi po današnjem porazu tri točke prednosti pred Rijeko.

Hajduk je v prvem polčasu v kratkem razmahu kar dvakrat zadel okvir vrat, tik pred koncem pa je sledilo vodstvo gostov, ki ga je zakuhal Maxwell Acosty. V drugem polčasu je Rijeka demonstrirala izjemno zrelo, disciplinirano, odločno in dinamično predstavo, kateri Hajduk ni bil kos. V končnici tekme so gostitelji povsem razpadli, polom pa se je začel v 82. minuti, ko je po hudi napaki Hamze Barryja na 2:0 povišal Raspopović. To je bil šele začetek potopa, saj je v nadaljevanju tekme Rijeka preko Alexandra Gorgona in Tiborja Halilovića zadela še dvakrat in postavila piko na i sijajni zmagi.

"Iskrene čestitke igralcem. Vedeli smo, da se bomo v prvih 20 minutah branili. Imeli smo nekaj serče, nato pa smo zadeli v pravem trenutku. V drugem polčasu smo bili potrpežljivi in organizirani. Izkoristili smo dobro tranzicijo in na koncu prišli do visoke in zaslužene zmage," je po tekmi povedal Rožman.